Працівник іде у відпустку за графіком: чи можна виплатити відпусткові після виходу з відпустки

1 рік ago admin 0


Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки має виплачуватися до початку відпустки, якщо інше не передбачено трудовим або колективним договором.

Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці роз’яснило, чи можна виплатити відпусткові після виходу з відпустки.

До фахівців надійшло запитання: «Працівник іде у відпустку за графіком, чи можна виплатити відпусткові після виходу з відпустки?»

Відповідь: Ні. Відповідно до вимог частини 1 статті 21 Закону України «Про відпустки» та частини 5 статті 115 КЗпП України, заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується до початку відпустки, якщо інше не передбачено трудовим або колективним договором.

Таким чином, заробітна плата за весь час відпустки у загальному  випадку повинна бути виплачена не пізніше моменту початку відпустки. Моментом початку відпустки доцільно вважати нуль годин нуль хвилин першого календарного дня відпустки, зазначеного у рішенні про її надання.

При цьому трудовим або колективним договором можуть бути встановлені інші умови здійснення такої виплати. Закон прямо не визначає заборони можливості визначення у колективних чи трудових договорах термінів виплати, що припадають на період після початку відпустки.

Водночас відповідно до статті 9 КЗпП України умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.

Як правило, умови, у т.ч. договорів про працю, щодо відтермінування належних працівникові виплат на більш пізній момент вважаються гіршими порівняно з умовами виплати їх у гарантований законодавством термін або раніше.

Джерело @

Судово-юридична газета