У Міжгірському профліцеї організували гурток з вивчення української мови для ВПО зі східних областей України
2 роки ago admin 0
Про це у рамках робочого візиту до закладу розповіла заступник голови Закарпатської обласної ради Андріана Сушко. Вона також ознайомилася зі станом справ у ліцеї та обговорила з керівником навчального закладу подальші перспективи розвитку ліцею.
«Міжгірський професійний ліцей, який сьогодні разом з його керівником Василем Маринцем оглянула, готує фахівців робітничих професій, котрі будуть вкрай затребувані після Перемоги України.
Тут зростають майбутні кухарі, столяри, швачки, муляри, штукатури, слюсарі-електрики, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, рихтувальники кузовів, лісники та представники інших спеціальностей. Приємно було бачити, що тут викладають фахові і душевні місцеві педагоги. З початку війни колектив ліцею, крім кузні кадрів, надавав і надає прихисток мешканцям тих областей, які тікали від війни, у корпусі навчально-практичного центру з підготовки фахівців готельного бізнесу, залучав допомогу спонсорів для переселенців, допомагав ЗСУ. З метою патріотичного виховання для мешканців східних регіонів окремо організовано гурток вивчення української мови. На виробничій території філії закладу, яка знаходиться в селі Річка, Міжгірського району, обговорили проектну пропозицію керівника ліцею Василя Маринця щодо спорудження реабілітаційного центру для поранених. Щиро дякую колективу за їхню працю в умовах війни, за патріотизм і людяність, за виховання дітей, яким будувати майбутнє нашої держави», — прокоментувала зустріч заступник голови облради.
У свою чергу керівник Міжгірського ліцею повідомив, що заклад наразі виховує 466 учнів, яких навчають за 17 спеціальностями. Серед них — регулювальник електронної апаратури, кухар-офіціант, муляр-штукатур, плиточник, агент з організації туризму, монтажник електромереж і систем, виробник художніх виробів з дерева, слюсар з ремонту колісних ТЗ, столяр-тесляр, готельне господарство, адміністратор, швачка-вишивальник, лісник-єгер тощо. Наразі ліцензуються ще 4 спеціальності.
У закладі працює 105 працівників, 32-є з яких — викладачі. Ліцей має гуртожиток на 110 місць, який підтримується із позабюджетних надходжень за рахунок навчально-практичної діяльності. Розпочато реконструкцію приміщень під дільницю з ремонту побутової техніки. За словами керівника, наразі є потреба у реконструкції навчальної майстерні.