Навчальна відпустка в період простою повинна надаватися – Держпраці

9 місяців ago admin 0

Чи оплачують працівникові навчальну відпустку в періоді простою на підприємстві – відповіли в Управлінні інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Держпраці.

Працівники, які успішно навчаються на вечірніх відділеннях професійно-технічних навчальних закладів, можуть розраховувати на додаткову оплачувану відпустка для підготовки та складання іспитів відповідно до ст. 14 Закону України «Про відпустки». Тим з них, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки (ст. 15 Закону України «Про відпустки»).

Підстави для надання такої відпустки – заява працівника та довідка-виклик навчального закладу.

Роботодавець зобов’язаний надавати працівникові навчальну відпустку саме в той час, який визначив навчальний заклад. Ненадання відпустки у цей час не може бути обґрунтовано виробничою необхідністю.

Запровадження простою не виступає підставою для відмови працівникові в наданні оплачуваної навчальної відпустки. На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігають середню зарплату (ст. 217 КЗпП).

Джерело @
Ліга:Закон