«Реальні рішення для українського бізнесу під час війни: питання українсько-словацького співробітництва» – круглий стіл із такою назвою триває в Ужгородській міській раді

1 рік ago admin 0
«Реальні рішення для українського бізнесу під час війни: питання українсько-словацького співробітництва» – круглий стіл із такою назвою триває в Ужгородській міській раді

До обласного центру Закарпаття на зустріч із підприємцями приїхали радники Прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань України Едуард Бураш та Растіслав Їлек, Єврокомісар Словацької Республіки у Єврокомісії у 2009-2024 роках Ян Фігель, Почесний консул України у Словацькій Республіці у місті Вранов-над-Топльоу Станіслав Обіцький, співзасновники Українсько-словацької бізнес-агенції (USBA) Марьян Нерадни, Альона Куротова та Владімір Бураш, радник з економічних питань Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді  Роман Жатко, радник з економічних питань Посольства Словацької Республіки в Києві Соня Крайчова, представники Пряшівської, Кошицької регіональної торговельно-промислової палати, Словацько-польської торговельно-промислової палати, Словацької агенції з розвитку інвестицій і торгівлі, Асоціації з підтримки інвестицій (ISA), інші поважні гості.

За допомогу Україні та її громадянам із перших днів війни і дотепер уряду Словаччини та всьому словацькому народу подякував міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Богдан Євстафійович відзначив, що дуже вразило те, як у перші дні війни словаки допомагали українцям, зокрема із перетином кордону без закордонного паспорта, зустрічали, годували і перевозили наших співвітчизників, які виїжджали, рятуючись від ракет та обстрілів. За те, що надали прихисток десяткам тисяч українців, які й зараз проживають у Словаччині, мають можливість там працювати, діти – вчитися. За матеріально-технічну і військову допомогу, яка сприяє наближенню нашої перемогуи. За підтримку словацьким урядом українського бізнесу, нові можливості для співпраці, обмін досвідом.

Від імені депутатського корпусу до допомогу та підтримку словацькому народу подякував і секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян. Додав, що словаки не тільки на словах, а й справами підтвердили, що є щирими сусідами. «Наш шлях – до Європи, це вирішив український народ, і ми щиро вдячні, що ви готові поділитися із нами своїм досвідом та напрацюваннями», – додав Арсен Суренович.

Представники Словаччини розкажуть про те, яку підтримку український бізнес може мати з боку Словаччини, допоможуть налагодити зв’язки для можливого експорту української продукції на європейські ринки, про зацікавленість словацьких підприємців вийти на український ринок, поділяться успішними прикладами організації бізнесу з України в Словаччині, а також про можливість тимчасової релокації підприємств у Словаччину для забезпечення безперервного процесу виробництва. Це насамперед стосується тих підприємств, які через нестачу електропостачання вимушені закривати лінії і зупиняти виробничі процеси, розповіла начальниця відділу релокації бізнесу та взаємодії з гуманітарними і благодійними організаціями управління економічного розвитку міста Ужгородської міської ради Юліана Бокоч.