У Нацбанку озвучили три можливих сценарії інфляції в Україні на 2023 рік

2 роки ago admin 0

Національний банк залишив обліковий запис на рівні 25% та озвучив деякі варіанти розвитку інфляції, які залежать від ступеня руйнування інфраструктури.

Про це розповідає Андрій Пишний, голова НБУ.

Так, перший сценарій оптимістичний (базовий). Він гарантує швидке відновлення економіки.

«У цьому сценарії закладено продовження енергетичного терору, однак й досить успішний захист повітряного простору України та об’єктивної інфраструктури сприяє ефективній роботі нашої протиповітряної та ЗСУ, а також оперативному відновленню пошкоджених потужностей. Власне, це та ситуація, яку ми бачили цього тижня», — повідомив Андрій Пишний.

Другий сценарій передбачає повільне відновлення та більш суттєве ураження критичної енергетичної інфраструктури. За словами пана Пишного, це власне ті наслідки, які українці спостерігали після 23 листопада. У даному випадку і тривалість відновлення, і вартість ремонтних робіт буде вищою. Інфляція, відповідно, буде потужнішою.

Третій сценарій найпесимістичніший і передбачає масштабні руйнування, перебої в енергосистемі. У НБУ розраховують, що ЗСУ та ППО не допустять цього, але передбачають, що такий розвиток подій матиме досить серйозний вплив на економічні процеси.

«За нашими оцінками, дефіцит електроенергії посилить інфляційний тиск на 1-2 в/п у 2023 році залежно від того сценарію, за яким розвиватимуться події», — наголосив голова НБУ.

Джерело https://psm7.com/