Діджиталізація дісталась освітнього процесу закарпатських швей (ФОТО)

2 роки ago admin 0

Днями на засіданні обласної методичної секції педагогічних працівників професій швейного виробництва закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області обговорювали тему „Роль викладача в умовах діджиталізації. Дидактичні можливості хмарних сервісів у освітньому процесі”. Методист Тетяна Хiльченко наголосила на необхiдностi цифровiзацiї (дiджиталiзацiї) освiти як компетентностi ХХI столiття та продемонструвала змiст i стан наповнення електронного навчально-методичного комплексу з професiї швачка.

За останнi роки використання хмарних сервiсiв у навчанні набуло стрiмкого розвитку з рiзних причин. Педагоги опанували й активно використовують програми Zoom i Microsoft Teams для органiзацiї групових занять у синхронному режимi, Viber для швидкої передачі iнформацiї, Google Classroom, Classtime тощо. В усіх ЗП(ПТ)О на сайтах є роздiли „Дистанцiйне навчання” з розкладом та посиланнями. При вiдсутностi гарного Інтернету пiд час уроку, здобувач освiти має можливiсть засвоїти навчальний матерiал у асинхронному режимi. Учасники секції активно ділилися кращими практиками, які використовують у своїй роботі. Цікавими були виступи Валентини Довгомелi та Віталії Мороз, викладачок професійно-теоретичної підготовки Ужгородського ВКУ ДТЕУ й Міжгірського професійного ліцею. Вони надали колегам посилання на сервiс LearningApps.org та надали можливiсть спробувати рiзноманiтнi iгровi форми (пазли, кросворди тощо).


Педагог Хустського професійного ліцею сфери послуг Марія Джумурат анонсувала електронний навчальний посібник із професійної підготовки „Основи конструювання сучасних моделей одягу”.
На завершення засiдання також не обiйшлося без хмарного сервiсу – методист Тетяна Хiльченко попросила всiх присутнiх пройти анкетування в Google Forms щодо актуальних тем засiдань методсекцiї на 2023 рiк.

Навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області