Діджиталізація дісталась освітнього процесу закарпатських швей (ФОТО)
2 роки ago admin 0
Днями на засіданні обласної методичної секції педагогічних працівників професій швейного виробництва закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області обговорювали тему „Роль викладача в умовах діджиталізації. Дидактичні можливості хмарних сервісів у освітньому процесі”. Методист Тетяна Хiльченко наголосила на необхiдностi цифровiзацiї (дiджиталiзацiї) освiти як компетентностi ХХI столiття та продемонструвала змiст i стан наповнення електронного навчально-методичного комплексу з професiї швачка.
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/навчання-швей.jpg)
За останнi роки використання хмарних сервiсiв у навчанні набуло стрiмкого розвитку з рiзних причин. Педагоги опанували й активно використовують програми Zoom i Microsoft Teams для органiзацiї групових занять у синхронному режимi, Viber для швидкої передачі iнформацiї, Google Classroom, Classtime тощо. В усіх ЗП(ПТ)О на сайтах є роздiли „Дистанцiйне навчання” з розкладом та посиланнями. При вiдсутностi гарного Інтернету пiд час уроку, здобувач освiти має можливiсть засвоїти навчальний матерiал у асинхронному режимi. Учасники секції активно ділилися кращими практиками, які використовують у своїй роботі. Цікавими були виступи Валентини Довгомелi та Віталії Мороз, викладачок професійно-теоретичної підготовки Ужгородського ВКУ ДТЕУ й Міжгірського професійного ліцею. Вони надали колегам посилання на сервiс LearningApps.org та надали можливiсть спробувати рiзноманiтнi iгровi форми (пазли, кросворди тощо).
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/навчання-швей-1.jpg)
Педагог Хустського професійного ліцею сфери послуг Марія Джумурат анонсувала електронний навчальний посібник із професійної підготовки „Основи конструювання сучасних моделей одягу”.
На завершення засiдання також не обiйшлося без хмарного сервiсу – методист Тетяна Хiльченко попросила всiх присутнiх пройти анкетування в Google Forms щодо актуальних тем засiдань методсекцiї на 2023 рiк.
Навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області