З 9 серпня 2022 року податкові вимоги платникам податків направляються за новим порядком

2 роки ago admin 0

Мінфін наказом від 12.07.2022 р. №196 (зареєстрований в Мін’юсті 27.07.2022 р. за №842/38178) затвердив зміни до Порядку направлення податковими органами податкових вимог платникам податків.

Порядок приведено у відповідність до Закону №1914-IX, яким внесено зміни до п. 59.3 Податкового кодексу України. Нагадаємо, що ним передбачено надсилання платнику податків податкової вимоги разом з детальним розрахунком суми податкового боргу.

Зокрема, у Порядку уточнюється, що:

– протягом періоду оскарження платником податків відповідно до статті 56 ПКУ суми грошових зобов’язань, визначених податковим органом відповідно до ПКУ та інших законодавчих актів, податкова вимога з податку, що оскаржується, не формується та не надсилається, а сума такого грошового зобов’язання вважається неузгодженою;

– до податкової вимоги додається детальний розрахунок суми податкового боргу;

– у разі направлення платнику податків податкової вимоги в Електронний кабінет до реєстру вимог автоматично вноситься інформація про її доставку в Електронний кабінет з квитанції про доставку, а паперова копія вимоги та квитанції друкується та долучається до справи платника податків;

– інформація про відкликання податкової вимоги вноситься податковим керуючим до реєстру податкових вимог.

Також у зв’язку з цим форми Податкових вимог “Ю” та “Ф” викладено у новій редакції та відповідно доповнено їх розрахунком – деталізацією сум податкового боргу платника податків.

Цей наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування в “Офіційному віснику” № 61 від 09.08.2022.

p{text-indent: 1.5em;}