Відкриття АЗПСМ у селі Тур’я Пасіка Тур’є – Реметівської територіальної громади

4 місяці ago admin 0

Сьогодні, 14 січня, голова Ужгородської районної ради Юрій Фрінцко взяв участь у урочистому відкритті амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Тур’я Пасіка Тур’є – Реметівської територіальної громади, яку збудовано за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

В заході також взяли участь голова Ужгородської районної державної адміністрації Радіон Кіщтулинець, народний депутат України Михайло Лаба, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, , голова Тур’є – Реметівської сільської ради Надія Девіцька, депутати сільської ради та жителі села.

Доступність первинної медико-санітарної допомоги населенню це один із ключових пріоритетів розвитку держави.

Голова Ужгородської районної державної адміністрації Радіон Кіштулинець привітав жителів з визначною подією, побажав усім міцного здоров’я, щастя, наснаги та успіхів в житті, щоденній праці на благо їхніх родин, громади та України. Також за сумлінну працю, особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади в рамках реалізації проєкту „Амбулаторія загальної практики сімейної медицини в с.Тур’я Пасіка Перечинського району – будівництво” було вручено грамоту Юрію Шикулі, cтapocті Typ’я Пасіцького старостинського округу Тур’є-Реметівської сільської ради Ужгородського району.

Загальна кошторисна вартість об’єкта – 7,1 млн. гривень. Будівництво амбулаторії здійснювалось із залученням субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в рамках державної програми “Доступна медицина”, спрямованої на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості в обсязі 5,4 млн. грн., решта – співфінансування з місцевих бюджетів.

Сучасна амбулаторія збудована «з нуля», має площу 235,3 м2. Просторі і гарні приміщення, що відповідають сучасним стандартам, та обладнанням для надання первинної медичної допомоги. Тут  мають можливість одночасно працювати два лікаря сімейної практики, є  маніпуляційна, кабінет профщеплень, кімната для зберігання медикаментів та виробів медичного призначення. Заклад забезпечено  необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, меблями та санітарним автомобілем Renault Duster. Заклад буде забезпечувати надання послуг з первинної медико-санітарної допомоги населенню сіл Т.Пасіка, Заобуч та всім бажаючих укласти декларацію з сімейним лікарем амбулаторії.