Закарпатські лісівники долучилися до дводенних тактичних навчань на Львівщині

12 місяців ago admin 0

Дводенні тактичні навчання в ліквідації умовної лісової пожежі пройшли в ДП «Славське лісове господарство». До навчань залучено зведені загони НПП “Сколівські Бескиди” та Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Для забезпечення ситуації  наближеної до реальної проведено  імітацію загоряння лісових масивів з використанням димових шашок, горючих матеріалів (хмиз та залишки деревини). Розвиток подій відбувався на території Климецького лісництва поблизу населеного пункту Жупани.

У відповідності до плану тактичного навчання пожежа виникла внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до загоряння сухої трави та кущових насаджень на площі 1200 квадратних метрів поблизу кварталу 22 Климецького лісництва.

Пожежу виявив майстер лісу під час обходу, про що терміново повідомив лісничого Климецького лісництва та викликав на допомогу сили і засоби лісництва, до прибуття, яких почав гасити осередок підручними засобами.

Лісничий доповів головному лісничому  ДП “Славське лісове господарство” і з наявними силами і засобами вирушив на пожежу де оцінивши ситуацію розгортає пожежний модуль (цистерна з мотопомпою) шляхом прокладання пожежних рукавів від мотопомпи до місця гасіння пожежі та розставляє працівників лісової охорони лісництва для гасіння низової пожежі за допомогою пожежного інвентарю  і ранцевих оприскувачів (вогнегасників). Їм на допомогу прибувають оперативні одиниці  Сможанського та Опорецького лісництв (сусідні лісництва) на мотоциклах обладнаних ранцевими оприскувачами та пожежним інвентарем.

В зв’язку з сильними поривами вітру швидкістю 20 м/с, вогонь швидко розповсюджується в лісовий масив. Сил і засобів недостатньо. Існує загроза переростання низової пожежі в верхову та виникає загроза населеному пункту Жупани. Прийнято рішення про створення штабу по ліквідації лісових пожеж. Викликається ДПО Славського лісгоспу (пожежний автомобіль на базі ГАЗ 66) та прибуває населення Козівської об’єднаної територіальної громади у відповідності до оперативно-мобілізаційного плану з підручними засобами та працівники медслужби.

Керівництво гасіння лісової пожежі бере на себе головний лісничий. Пожежа стрімко розповсюджується , охоплено площу 3,2 га, відбувається стійке горіння повалених та сухостійних дерев, загроза  верхової пожежі посилюється. Головний лісничий звертається в Львівське ОУЛМГ за допомогою та викликає оперативно-рятувальну службу.

Обласне управління скеровує на ліквідацію пожежі, автомобіль ГАЗ-66 Національного природного парку “Сколівські Бескиди”.  Одночасно просить Держлісагентство направити в зону пожежі формування зведених загонів Закарпатського ОУЛМГ. В ході боротьби з пожежею непритомніє працівник лісової охорони та отримує першу медичну допомогу від працівників медицини.  Для життєзабезпечення людей зайнятих на гасінні пожежі облаштовується намет для відпочинку особового складу розгортається польова кухня.

Прибуває формування зведених загонів Закарпатського ОУЛМГ.

Після 7 год боротьби умовну пожежу вдається локалізувати.        Виставляється особовий склад для чергування. Тракторна техніка проводить оборювання лінії вогню. Частина особового складу направляється на відпочинок. Після напруженої ночі чергувань та постійного патрулювання з ранцевими оприскувачами пожежу вдається ліквідувати повністю, – повідомляють в прес-службі Львівського ОУЛМГ

 

 

 

 

 

Дводенні тактичні навчання в ліквідації умовної лісової пожежі пройшли в ДП «Славське лісове господарство». До навчань залучено зведені загони НПП “Сколівські Бескиди” та Закарпатського обласного управління […]