Рятувальники та лісники готуються до літнього пожежонебезпечного періоду

5 місяців ago admin 0

З настанням теплої пори року виникає небезпека виникнення пожеж в екосистемах краю. Вже з початку року на Закарпатті зареєстровано  518 «екопожеж», серед яких  3 випадки займань у лісах. Загальна площа пожеж у лісових масивах перевищила 2 га.

Аби вивчити готовність лісофондоутримувачів до роботи в пожежонебезпечний період, Головне управління ДСНС у Закарпатській області спільно з управлінням лісового та мисливського господарства проводять рейдові перевірки лісгоспів.

Так, сьогодні, 7 травня, представники відомств спільно з представниками засобів масової інформації проінспектували Великодільське лісництво Довжанського держлісгоспу, що на території Хустського району.

У ході інспектування працівники ДСНС вивчили стан забезпечення протипожежним інвентарем та обладнанням на випадок виникнення загорань та подальшої їх ліквідації, наявність мобілізаційно-оперативних планів щодо ліквідації можливих лісових пожеж, розроблення маршрутів патрулювання та спостереження за ситуацією в лісових угіддях. Також перевірили готовність працівників лісництва до гасіння лісових пожеж.

Практично було змодельовано ситуацію з виникненням лісової пожежі та перевірено на практиці роботу лісової охорони. Зокрема, працівники лісництва показали на практиці роботу пожежного модуля.

Як повідомили інспектуючі, в цілому лісництво готове до виконання поставлених завдань під час виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з виникненням пожеж у лісових масивах, однак безпека лісів у більшій мірі залежить від культури поведінки громадян, які відвідують лісові масиви для відпочинку. Тому й рятувальники й лісники в один голос закликають громадян: перебуваючи на відпочинку в лісі чи в його близькості, бути максимально обережними у поводженні з вогнем.

DSC_0034.JPG   DSC_0054.JPG

DSC_0071.JPG   DSC_0076.JPG

 

ГУ ДСНС України у Закарпатській області