Шість років судів: Верховний Суд України підтримав позицію закарпатських податківців

3 роки ago admin 0

Ще у 2015 році працівники податкових органів Закарпаття здійснили контрольовану закупку та встановили факт зберігання та транспортування до Ужгорода немаркованого в установленому законом порядку алкогольного напою (без марки акцизного податку встановленого зразка) «Vоdка Jеlzin» ємністю 3 літри, міцністю 37,5% об. спирту.

Податківці здійснили замовлення товару через мережу Інтернет. Відтак, після надходження SMS-повідомлення про необхідність отримання у одному з відділень служби експрес-доставки алкогольної продукції, на підставі Податкового кодексу України, була розпочата фактична перевірка.

Відтак було проведено контрольно-розрахункову операцію, під час якої працівник відділення пошти отримав кошти за товар та послуги перевезення. Однак, на експрес-накладній назва товару була зазначена як міндобриво, а в результаті відкриття пакунку виявилось, що там знаходиться замовлений алкогольний напій без акцизної марки. За результатами проведеної експертизи встановлено, що зразок отриманого напою «Vоdка Jеlzin», за визначеними показниками не суперечить вимогам до горілок, вироблених із спирту етилового ректифікованого «Екстра» згідно з ДСТУ 4256:2003.

Таким чином, перевіркою встановлено порушення норм ст. 226.11 Податкового Кодексу України щодо зберігання, транспортування не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та ст.11 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Після проходження всіх судових інстанцій, у лютому 2021 року Верховний Суд України поставив крапку у справі. Таким чином до перевізника товару застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 17 000 грн на підставі абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за транспортування та зберігання алкогольних напоїв без марки акцизного податку встановленого зразка.

ДПС у Закарпатській області