Соціально незахищені закарпатці мають право на захист інтересів адвокатів за рахунок держави!

4 місяці ago admin 0

Кожен житель України має право безкоштовно отримати юридичну консультацію, правову інформацію – безоплатну первинну правову допомогу. Але є питання, які неможливо вирішити лише за допомогою консультацій і роз’яснень. Необхідне представлення інтересів клієнтів у судах, інших органах. Тож деякі категорії населення – соціально незахищені – можуть безкоштовно отримати й допомогу адвокатів чи працівників системи БПД для захисту своїх інтересів у судах – безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД). Це передусім:

малозабезпечені особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення,

люди, що зазнали домашнього насильства,

внутрішньо переміщені,

особи з інвалідністю які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів,

екскомбатанти,

ветерани війни,

діти,

викривачі тощо.

Це десятки тисяч людей, які раніше не могли домогтися справедливості, оскільки не мали грошей на захисника. Нині ж держава надає таким соціально незахищеним категоріям населення безоплатну правову допомогу у вигляді захисників у кримінальному процесі.

З 1 липня 2015 року безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 176,3 тис. малозабезпечених осіб, що становить майже % від загальної кількості клієнтів системи безоплатної правової допомоги, які отримали БВПД.

На Закарпатті система безоплатної правової допомоги представлена Регіональним центром з надання БВПД у Закарпатській області, Ужгородським, Мукачівським та Хустським місцевими центрами, а також 11 бюро правової допомоги.

Якщо ви потребуєте правову допомогу, звертайтеся до фахівців найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним безкоштовним номером 0 800 213 103 системи безоплатної правової допомоги.