Встановлено причину загибелі лісоруба під час розробки лісосіки на Мукачівщині

1 рік ago admin 0

Комісія, створена в Управлінні Держпраці у Закарпатській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком. Нагадаємо, трагедія сталася торік наприкінці грудня на території Чинадіївського лісництва  ДП «Мукачівське ЛГ» з працівником одного з підрядних підприємств, яке уклало угоду з лісгоспом на  здійснення трелювання, розкряжування, сортування, навантаження та перевезення лісопродукції.

Як свідчать матеріали справи, того дня, 17 грудня 2020 року, бригада лісорубів, отримала завдання трелювати деревину з лісосіки на верхній склад, проводити очистку території та чокерувати деревину до лебідки трактора. Робота на лісосіці  кипіла ще самого ранку і ніщо не віщувало біди.

Після обідньої перерви двоє з членів бригади заходилися формувати пачки букових дерев для трелювання. Тракторист, затягнувши пачку на щит трактора, подався на верхній склад. Його колега залишився на безпечній для трелювання відстані. Коли завдання було виконане, тракторист, не дочекавшись, напарника, став кликати його, а далі повернувся на лісосіку. Товариша застав непритомним – той лежав на землі, придавлений обламаною гілкою, яка самовільно відпала із сироростучого букового дерева.

На місце пригоди негайно викликали швидку допомогу. Потерпілого доставили до найближчого лікувального закладу, однак медикам залишилося хіба що констатувати смерть людини.

Провівши розслідування, комісія на підставі зібраних матеріалів зробила висновок, що нещасний випадок з лісорубом стався під час виконання ним його трудових обов’язків, тобто на виробництві. Трагедію, за інформацією і на підставі дослідження Українського науково-дослідного інституту гірського лісництва (УкрНДІгірліс), спричинило самовільне падіння гілки, яке трапилося внаслідок зміни температурного режиму та біологічної властивості дерев накопичувати вологу в осінньо-зимовий період, що, звісно, неможливо передбачити. Комісія не зафіксувала порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці, допущених працівниками підприємства у ході їх діяльності. За результатами розслідування були розроблені заходи щодо запобігання виникненню подібним нещасним випадкам, зокрема зі всіма працівниками проведено позапланові інструктажі з ОП.