З часом у Карпатах потрібно відмовитися від суцільних способів ведення проведення лісозаготівлі, – Василь Кузьович

2 роки ago admin 0

Сьогодні відвідав Закарпатську область. Зустрівся з Головою Закарпатської ОДА Олексієм Петровим, потім оглянув декілька лісгоспів, поспілкувався з громадськими активістами та лісівниками.

На жаль, слово лісівник стало викликати певну засторогу в населення. Я це знаю з живого спілкування з людьми. Працівникам лісової охорони сьогодні соромно одягати формений одяг, адже люди одразу скажуть, що злочинець.

У зв’язку з цим планую започаткувати інформаційну роботу із донесення об’єктивної інформації, не вихваляючи самих себе, до українських громадян. І без зміни підходів до роботи та підтримки на місцях у цьому питанні не обійтися.

Тому поставив завдання, щоб кожен лісівник, перебуваючи на своєму службовому місці, зрозумів: в Українських Карпатах потрібно змінити форми і способи господарювання у лісах.

Що мається на увазі? З часом у Карпатах ми повинні відмовитися від суцільних способів проведення лісозаготівлі. Звичайно, враховуючи ситуацію з необхідність проведення санітарних заходів у всихаючих смерічниках.

Ми повинні змінити відношення до процесів лісовідновлення в Карпатах. І саме спосіб вибіркового господарювання в Карпатських лісах дає рецепт як уникнути суцільних рубок у гірських умовах. Так, для цього потрібні і значні кошти.

Через неможливість тривалішого перебування в області, відвідав лише два лісгоспи – Мукачівський і Свалявський. Організація роботи у цехах переробки деревини мене неприємно вразила. За ігнорування норм охорони праці низку відповідальних працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності з рекомендацією звільнення головного інженера з посади. За два тижні директори лісгоспів мають доповісти про усунення проблем і тоді будуть прийняті подальші управлінські рішення.

Після призначення нового начальника Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства ми будемо разом працювати над заповненням вакансій керівних посад лісогосподарських підприємств області.

І ще хочу підкреслити. Існує парадокс, що приватні підприємці (ФОП), які працюють з лісгоспами, у своїй діяльності успішні, а державні підприємства – чомусь не успішні. Якщо мені стануть відомі підтверджені факти ведення сімейного бізнесу на державних підприємствах, то які б заслуги людина не мала перед галуззю – вона буде звільнена з посади.

Наступне. Є інформація, що директорам лісгоспів почали телефонувати нібито з Держлісагентства і пропонувати перераховувати на картку кошти для «покращення матеріального стану новопризначеного Голови». Хочу, щоб всі знали – це абсолютна провокація, працюють аферисти. Попереджаю: якщо мені стане відомо, що хтось відгукнувся на такі «пропозиції» – буде звільнений з роботи.

Я продовжую вірити у чесних лісівників Закарпаття. Знаю, що здоровий дух повинен взяти гору. Але для цього потрібно змінити відношення до відповідальності, яка покладена на кожного лісівника.

Сподіваюся, через деякий час, коли знову повернуся на Закарпаття, буду говорити вже про позитивні зміни.

Сьогодні відвідав Закарпатську область. Зустрівся з Головою Закарпатської ОДА Олексієм Петровим, потім оглянув декілька лісгоспів, поспілкувався з громадськими активістами та лісівниками. На жаль, слово лісівник стало […]