На Ужгородщині працівники ДСНС з лісівниками провели спільний рейд у лісових масивах

1 рік ago admin 0

Щорічно лісові пожежі завдають величезних збитків природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на літній період. Практично 90% лісових пожеж в Україні є наслідками неправильного поводження з вогнем, тобто виникають через порушення правил пожежної безпеки в лісах.Сьогодні, 29 травня, з метою попередження випадків виникнення лісових пожеж працівники державного пожежно-рятувального загону спільно з представниками державного підприємства «Ужгородський лісгосп» провели спільні профілактичні рейди у лісах Ужгородського району.

Під роз’яснювальної роботи вони нагадали громадянам правила пожежної безпеки в екосистемах та попередили про адміністративну та кримінальну відповідальністі, що виникає при їх порушенні.

Під час рейду наголошено про підвищення штрафів за самовільне випалювання рослинності або її залишків в Україні згідно зі статтею 77 КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення)

Нагадуємо, що штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (ст. 77 КУпАП) підвищили з 5-15 до 90-270 неоподатковуваних мінімумів.

Штрафи за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем (ст. 77 КУпАП) підвищили з 15-50 до 270-900 неоподатковуваних мінімумів.

Штрафи за самовільне спалювання рослинності або її залишків (ст. 77-1 КУпАП) – з 10-20 до 180-360 неоподатковуваних мінімумів.

Неоподатковуваний мінімум в Україні становить 17 гривень. Тобто за спалювання трави тепер можуть оштрафувати не менш ніж на 3 тис. гривень, а якщо вогонь пошириться на ліс – 4,6 тис. гривень і більше.Пресслужба Закарпатського ОУЛМГ

Щорічно лісові пожежі завдають величезних збитків природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на літній період. Практично 90% лісових пожеж в Україні є наслідками […]