Хто і як може отримати допомогу у зв’язку з частковим безробіттям на період карантину

6 місяців ago admin 0

Під час запровадження карантинних обмежень чимало закарпатців втратили роботу. За офіційними даними, в області за цей період були звільнені понад 4 тисячі осіб. Звісно, достатня сума заощаджень, щоб прогодуватися у цей нелегкий час, була не у всіх. У непростій ситуації опинилися як наймані працівники, так і їхні роботодавці. Тож багатьох цікавили питання, як бути, куди звертатися і в кого шукати підтримки ?

З цього приводу консультує перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик.

Як відомо, ще у квітні цього року відповідною постановою Уряду був затверджений порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Роботодавцям, діяльність яких внаслідок карантину була зупинена (скорочена), що призвело до часткового або повного скорочення тривалості робочого часу його працівників, передбачена фінансова допомога. Надається вона роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Для отримання вказаної допомоги роботодавцеві необхідно звернутися до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Там потрібно подати пакет документів:

– заяву довільної форми;

– копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;

– відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину;

– довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Фактичною підставою для отримання фінансової допомоги по частковому безробіттю є втрата застрахованими особами заробітної плати або її частини внаслідок вимушеного часткового або повного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності підприємства в умовах карантину. Зупинення (скорочення) діяльності підприємства оформляється наказом власника чи уповноваженого ним органу за наявності відповідних умов.