Україна – Європа

5 років ago admin 0

изображение viber 2020-05-16 09-17-53У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.

За матеріалами сату DilovaMova.com


    Подiбнi новини

    Відбулася презентація Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета щодо стратегії розвитку освітньої галузі на 2021 рік

    admin 5 років ago
    Сьогодні, 9 лютого у м. Києві, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Ярослав Сивохоп та начальник управління освіти Ужгородської міської ради... Читати далi

    Школам доручили розвивати патріотичну гру «Джура»

    admin 5 років ago
    У 2020/21 навчальному році Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») буде проведена для трьох вікових категорій учасників: 15-17 років, 11-14 років та дітей віком 6-10 років.   Відповідний наказ... Читати далi

    Базовий компонент дошкільної освіти орієнтований на запит українського суспільства щодо якісного дошкілля, – Сергій Шкарлет

    admin 5 років ago
    Сьогодні, 21 грудня 2020 року, колегія Міністерства освіти і науки України схвалила нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти. Це дозволить продовжити реформу дошкільної освіти, а також забезпечить наступність між... Читати далi