На Закарпатті стартував флешмоб «Нагодуй птахів взимку»

2 роки ago admin 0
Ось такі гарні пташині їдальні зробили юні чарівники-учні Лютянської ЗОШ спільно з лісівниками! Щороку взимку лісівники виготовляють та розвішують годівнички для пернатих. У цьому їм допомагають дітлахи.
 
Особливо активно до такої роботи долучаються учні шкільних лісництв. Уже традиційними на Закарпатті стали акції «Нагодуй птахів взимку». Такі заходи не лише допомагають птахам та звірам пережити холодну зиму, а й залишають у душах дітей приємний спогад та відчуття відповідальності.
 
Відтак, маленькими рученятими зконструйовано безліч шпаківень та їдалень. Врятуємо птахів – врятуємо ліс! Також планується залучити до збереження лісових масивів і популяції птахів місцевих жителів, якім небайдужа доля лісів Закарпаття. Тож оголошуємо флешмоб «Нагодуй птахів взимку».
 
Підвищення чисельності комахоїдних птахів в насадженнях стримує наростання масового розмноження шпильково-листогризучих комах. Найзаклятіші вороги лісу – непарний, дубовий, сосновий шовкопряди, пильщики, короїди, лубоїди. Найкращий спосіб боротьби зі шкідниками – біологічний.
 
Птахи – справжні друзі лісу. Сім’я синиць за літо, наприклад, знищує біля 4 тисяч гусениць. За період годування своїх пташенят синиця-лазорівка знищує 24 мільйони яєчок комах. Пара мухоловок-пеструшок для вигодовування 6 пташенят протягом 15 днів збирає з навколишніх дерев від 1,0 до 1,5 кілограма винищувачів лісу.
 
Маленькі птахи з’їдають за добу таку кількість корму, яка приблизно дорівнює їхній вазі. Поїдаючи ворогів лісу, птахи дуже чітко розподіляють в лісі зони свого полювання. Шпаки, щогли, лазорівки, велика синиця, зяблик, польовий і домовий горобець годуються в кронах дерев і на землі.
 
Збільшення популяції птахів – це довгий процес, який займає не один рік. Лише через кілька років можна буде робити перші висновки про успішність проекту і перевіряти, знизилася чи кількість пошкоджених лісів і чи стало більше птахів у Закарпатті.
 
Що стосується набору кормів, найулюбленіші ласощі для птахів – насіння бур’янів, нежарение насіння соняшнику і гарбуза, кавуна і дині. Їх можна запасати на зиму спеціально для зимової підгодівлі птахів. Якщо їх немає, то підійдуть насіння соняшника, сало свіже або варене, але не солоне, дрібні крихти пшеничного хліба. Також птахи полюбляють поласувати пшоном, просом, овсом, пшеницею, геркулесом (сирими!) й гронами ягід калини, горобини, чорної і червоної бузини.

Ось такі гарні пташині їдальні зробили юні чарівники-учні Лютянської ЗОШ спільно з лісівниками! Щороку взимку лісівники виготовляють та розвішують годівнички для пернатих. У цьому їм допомагають […]