Виноградівські лісівники нагадують про відповідальність за незаконну вирубку шпилькових

2 роки ago admin 0

Із метою посилення охорони шпилькових насаджень і запобігання їх незаконному вирубуванню у передноворічний період, на ДП «Виноградівський лісгосп» створено штаб для координації роботи з охорони таких насаджень та оперативного реагування на випадки лісопорушень.

Для патрулювання лісових масивів у період новорічно-різдвяних свят створено рейдову бригаду із залученням представників державної лісової охорони лісгоспу, працівників Виноградівського відділення поліції та громадських організацій (за згодою).

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЛІСОПОРУШЕННЯ

Розмір шкоди, яку повинен відшкодувати лісопорушник, залежить від місця скоєння незаконної вирубки новорічної ялинки (в лісі, в межах населеного пункту чи ПЗФ) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня:

1) відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні: якщо діаметр дерева у корі біля шийки кореня до 10 см – 498,47 грн; d=10,1-14 см – 878,25 грн.; d=14,1-18 см – 2254,97 грн.

2) розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів (постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 № 541) складає (не для степової зони): якщо діаметр дерева у корі біля шийки кореня до 10 см – 246 грн.; d=10,1-14 см – 429 грн.; d=14,1-18 см – 1122 грн.

3) розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів (постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 № 559) складає: якщо діаметр дерева у корі біля шийки кореня до 10 см – 1152 грн.; d=10,1-14 см – 1500 грн.; d=14,1-18 см – 1852 грн.

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів (25500-34000 грн) доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Із метою посилення охорони шпилькових насаджень і запобігання їх незаконному вирубуванню у передноворічний період, на ДП «Виноградівський лісгосп» створено штаб для координації роботи з охорони таких насаджень […]