Лікувальним закладам необхідно невідкладно повідомляти про звернення потерпілих у нещасних випадках на виробництві

3 роки ago admin 0

Про це йшлося під час зустрічей з керівниками медичних та лікувальних установ, які провели цими днями у всіх районах краю головні державні інспектори Управління Держпраці у Закарпатській області. 

Учасники заходів обговорили основні вимоги Положення про розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Як відомо, відповідно до пункту 6 нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 337,  «Заклад охорони здоров’я зобов’язаний невідкладно передати з використанням засобів зв’язку (факс, телефонограма, електронна пошта) та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм) за відповідною формою: підприємству (установі, організації), де працює потерпілий або на якому він виконував роботу; територіальному органу Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння); робочому органові виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за місцем настання нещасного випадку».

Порушення встановленого порядку надання повідомлення (інформації) Держпраці про нещасний випадок на виробництві тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до ч. 6 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.