Учні 10- А класу Мукачівської спеціалізованої школи I-III ступенів №4 відвідали суд

8 місяців ago admin 0


     17 жовтня 2019 року до Мукачівського міськрайонного суду завітали учні 10-А класу Мукачівської спеціалізованої школи I-III ступенів № 4 у супроводі  вчителя історії та правознавства Дербаль Вікторії Іванівни.

         Учнів зустріли помічник судді – Шин Ю.В. та прес-секретар  суду – Малицька М.І. 

        В одному із залів суду, Ю.В.Шин розповіла учням про історію створення суду та ознайомила присутніх із етичними нормами поведінки у приміщені суду, а також про головну мету  судової системи , детально розповіла про структуру та порядок роботи Мукачівського міськрайонного суду.

        В свою чергу, вона проінформувала присутніх про процедуру формування та впорядкування справ,  про реєстрацію та  рух документів, що надходять до суду, ознайомила з порядком автоматизованого розподілу справ між суддями,  проведенням судових засідань у режимі відеоконференції.

        Також, учні мали можливість поспілкуватися з суддею Мукачівського міськрайонного суду.

      Суддя – спікер  Заболотний Андрій Миколайович  поділився власним досвідом роботи, розповів про загальні засади судочинства та судову систему України, порядок обрання на посаду судді тощо. Звернув увагу учнів на кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх, а також покарання, які призначаються за скоєння ними таких злочинів. 

        Учні виявились дуже допитливими , ставили безліч різноманітних питань на які отримали обґрунтовані відповіді. В основному, їх цікавили питання пов’язані з процедурою розгляду справ,  притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх, зокрема, вік з якого неповнолітній понесе покарання, склад суду, що розглядає дані справи, а також вимоги до кандидатів на посаду судді .

      Прес–секретар Малицька М.І. провела оглядову екскурсію приміщенням суду, ознайомила учнів з інформаційними стендами  для громадян, з  роботою суддів та  працівників апарату суду.

      Окрім того , довела до відома,  що багато цікавої та корисної інформації розміщено на веб – сайті суду в складі офіційного веб – порталу «Судова влада України».

     Так, саме в цей час перед учнями старших класів постає питання вибору майбутньої професії, тому Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області завжди сприяє подібним заходам для того, щоб молодь мала уявлення про роботу суду, судовий процес та професію судді.

 

       Екскурсія в суд справила на учнів позитивне враження

       Учні із задоволенням фотографувались на пам’ять.

 

                                                                          Пресслужба Мукачівського міськрайонного суду