Немає нічого неможливого, якщо ти цього хочеш! Лісівники Закарпаття подолали третій 2000

1 рік ago admin 0
Всі знають, що найвища гора на Україні це Говерла. А зможете назвати другі вершини? А скільки всього в Україні двотисячників Ви знаєте?
Друга по величині гора України – гора Бребенескул (2035), за нею у списку Гора Піп-Іван Чорногірський (2028), четверта – одна з найяскравіших перлин у короні Чорногірського хребта – вершина Петрос (2020 м). Гора Петрос розташована у північно-західній частині масиву між горами Шешул (на південному заході) і Говерла (на сході). Про інші будемо писати поступово. В Україні всього шість вершин, що перемахують за 2 000 метрів, і всі вони зосереджені на одному гірському масиві — Чорногорі.
 
Петрос вважається однією з найбільш небезпечних на Чорногорі в негоду. Петрос – остання висока гора на Чорногірському хребті. Якщо Піп-Іваном Чорногору починають, то Петросом – завершують. Стоїть одразу ж за Говерлою. Гори роз’єднує глибока сідловина, що ніби відокремлює Петрос від решти хребта. Через таке розташування гора часто стоїть у хмарах, а у її маківку нерідко влучають блискавки. Щоб ви могли оцінити силу штормового вітру, який регулярно наштовхується на Петрос: кілька років тому на вершині встановили кованого хреста з товстого металевого пруту: вітер скрутив інсталяцію у «штопор» і поклав додолу.
 
Поки хтось пише, що лісу немає або в українських Карпатах неможливо розвивати туризм, закарпатські лісівники вкотре відкривають для преси та громадськості дійсність і реальний стан ведення лісового господарства.
 
Саме такий флешмоб започаткував нинішній начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга. Флешмоб підкорення 2000-х вершин та відкритості в роботі. Цими вихідними лісівнича родина підкорила грозову гору Петрос, проїхавши лісовими масивами Рахівського, Великобичківського та Ясінянського лісомисливгоспів, піднявшись на вершину, з якої відкриваються дивовижні панорами. Не вирубаних залисин, тобто полонин, які приймають за вирубки, а густих дрімучих лісів, культур, рекреаційних пунктів, форелевих перепадів та лісових доріг.
 
Валерій Мурга відмічає, що у закарпатських лісах повний порядок у всьому, але не всі про це знають, тому завели таку традицію — підкорення складних маршрутів через ліси, щоб всі охочі могли побачити господарювання та отримати на будь-які питання відповіді.
 
«Роль лісівників, функція пов’язана і з величезною відповідальністю і з великим навантаженням, тому що одна справа сидіти десь там на Олімпі і зверху спостерігати, що там відбувається, а інша справа безпосередньо напряму працювати з людьми, відчувати, що відбувається, і нести відповідальність за свої слова і справи. У вас почесна і приємна, але складна і відповідальна робота. Працюючи активно в сфері лісового господарства, чесно, відкрито, лісівники сприяють природному, правильному, справедливому балансу інтересів в нашому суспільстві, роблять все для того, щоб активісти та журналісти і пересічні громадяни однаково ставилися до закону, а органи влади, управління, правоохоронної сфери також були нейтральні і з честю виконували свої службові обов’язки», – відмічає Валерій Мурга.
В горах зустрічаєш дуже багато хороших людей. Підкорення вершин напередодні Дня працівника лісового господарства – унікальний лісівничий флешмоб. Піднімаючись разом до вершини крізь важкі скелясті стежки, бачиш, яка у кого витримка, сила волі, амбіції, вміння працювати та дружити в одній команді та чого досягне людина.
 
Ніколи немає 100% впевненості ні перед однією горою, що досягнеш заповітної вершини. Багато людей недооцінюють навіть гори, бо думають, що це легко і просто, але це не так. Гору потрібно поважати. Ніхто не знає, чи буде дощ, чи буде хорога погода. Тому перед самим підьйомом все пройшли інстуктаж із техніки безпеки праці та зареєструвалися в журналі, а супроводжували лісівників працівники ДСНС у Закарпатській області, рятувальники, які знають найкраще, як поводитися під час сходження на вершини.
 
«Наша група фантастична і видатна, тому що, нас було 80 осіб. З нами були відеооператори, фотографи, фахівці лісового господарства та мисливці, всі робили яскраві фото і кожен додав свої позитивні емоції у спільний кошик під час походу. І так команда сильних духом і витримкою людей легко справилася із черговою вершиною. А після підкорення всі дружнім колективом поздоровили один одного зі святом, яке будуть відмічати у цю неділю та зробили спільне фото», – підсумував Валерій Федурця, голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісового господарства.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ 

Всі знають, що найвища гора на Україні це Говерла. А зможете назвати другі вершини? А скільки всього в Україні двотисячників Ви знаєте? Друга по величині гора […]