Берегтися від вогню та вибухонебезпечних предметів вчили рятувальники дітей Закарпаття
6 років ago admin 0
Ужгородські рятувальники 16 квітня провели День цивільного захисту на території Холмківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що в Ужгородському районі. Надзвичайники розповіли школярам про правила пожежної безпеки у повсякденному житті та наголосили на наслідках у разі їх недотримання. Йшлося і про правила під час відпочинку на природі.
А на подвір’ї школи «надзвичайні» гості ознайомили школярів із технічним оснащенням пожежно-рятувального автомобіля та принципом роботи аварійно-рятувальної техніки, за допомогою якої виконується безпосереднє рятування людей. Без гасіння умовної пожежі також цього разу не обійшлося: кожен мав можливість відчути себе приборкувачем полум’я.
Напередодні й рятувальники Перечинського підрозділу навчали учнів Дубриницької школи І-ІІІ ступенів правилам безпеки життєдіяльності. Тут, крім повчальних лекцій про безпеку в побуті та демонстрації рятувального оснащення пожежного автомобіля, всі охочі мали можливість приміряти на себе бойове спорядження вогнеборця.
Найцікавіше ж було сьогодні на території Коритнянської школи І-ІІІ ступенів, що в Ужгородському районі. Сюди завітали справжні «винищувачі» небезпечних предметів – піротехніки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення. На вулиці учнів чекав справжній сюрприз: на учбових столах було чимало невідомих і незвичних предметів, про які школярам докладно і розповіли піротехніки. Спочатку надзвичайники докладно ознайомили присутніх зі специфікою роботи саперів, а далі наочно продемонстрували бойове спорядження та макети боєприпасів часів Другої світової війни і сучасності. А найголовніше – наголосили на тому, що слід робити при знаходженні гранат, артснарядів, мін та різних валіз, чи незрозумілих речей. Учні уважно слухали про снаряди, що схожі на кулі; про мінометні міни, що не стають менш вражаючими, пролежавши у землі кілька десятиліть. Та особливе захоплення у школярів викликала можливість скористатися спеціальним металошукачем, предметом за допомогою якого фахівці вишуковують вибухонебезпечні предмети. Під час заходу сапери неодноразово наголошували молоді на необхідності за будь-яких обставин дбати про власну безпеку і не поповнювати статистику по дитячому травматизму.
Закарпатські рятувальники переконані, що такі заходи є дуже важливими, адже учні мають можливість дізнатися чимало цікавого про професію рятувальника, специфіку роботи піротехніків та збагати свої знання з питань безпеки. Лише спільними зусиллями можна не тільки донести до молодого покоління основні правила безпеки, але й навчити застосувати ці знання на практиці.
У ДСНС України у Закарпатській області