«Фінал акції Серце до серця»

1 рік ago admin 0

Веселощі, творчість і щирі серця: фінальний акорд 14-ї Всеукраїнської акції «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи» навіть у похмуру погоду об’єднав сотні людей, готових допомогти. 4 травня на площі Театральній в Ужгороді святковим концертом завершили збір коштів на кардіологічне обладнання для діагностики серцевих захворювань у закарпатської малечі.

 

Головними організаторами цьогорічної акції стали лідери учнівського самоврядування та їх координатори, педагоги та вихованці «ПАДІЮНу», активне студентство нашого краю.  Цього року в цілій Україні, проводились благодійні заходи, концерти, флешмоби, майстер-класи, ігри, благодійні забіги, де  збирались кошти діткам із вадами серця. Як показав моніторинг, кардіологічного обладнання, навіть найбанальнішого, у лікарнях дуже бракує. Наша область їх спрямує для Закарпатської обласної дитячої лікарні в Мукачеві, адже саме туди звертаються із серйозними патологіями дітки з усієї області. Загалом волонтерів цього року долучилося понад 400 – це люди різного віку і різного роду діяльності: співаки, танцюристи, художники, рукодільники, школярі та студенти, просто небайдужі. 

Збір коштів тривав упродовж місяця – із 1 до 30 квітня у всіх містах України: скриньки акції можна було побачити у кафе, магазинах, державних установах, навчальних закладах тощо.

У програмі фіналу акції був і забіг волонтерів (до слова, охочих збирати гроші безпосередньо на вулицях Ужгорода виявилося близько 40 чоловік), і цікаві майстер-класи з виготовлення прикрас, аквагрим, працювали аніматори, веселі клоуни із театральної студії «Енергія мім» «ПАДІЮНу», проводилась виставка-продаж дитячих виробів та малюнків, працював дитячий психолог, студенти-медики вимірювали тиск. І це не враховуючи 4-годинну концертну програму! Танці, співи, декламування віршів та байок – чого тільки не було!

Цьогоріч волонтерами акції «Серце до серця» стало не лише багато школярів, студентів, а й дорослих. До слова, університет представляли не лише окремі студенти різних факультетів, а й учасники Волонтаріату УжНУ та студради.

Волонтерство – це чудова платформа для спілкування з однодумцями. Ти розумієш, що долучаєшся до суспільно важливої діяльності, і це надихає. Добрий настрій після доброї справи тримається довго, бо ти розумієш, що своїми діями робиш внесок у важливий спільний доробок на користь інших. В Ужгороді волонтерство розвивається, і щодня з’являється все більше можливостей робити добро, це характеризує нас як зріле і розвинуте суспільство!  Загалом упродовж фінального дня акції зібрали понад 16 тисяч гривень. Підсумки загального збору будуть відомі пізніше.