Лісівники Брустурянського ЛМГ борються із шкідниками

5 років ago admin 0

Справжнім лихом для лісу може обернутися поява такого жука, як короїд-друкар. Чим же жук так заважає простим жителям і який збиток завдає лісу? Короїд-друкар отримав свою назву не випадково. Якщо в корі дерева селиться сімейна пара таких комах, то подальша їх життєдіяльність призведе до того, що стовбур буде схожий на відбиток друкарської машини. Короїд-друкар мешкає на здорових і повалених деревах, в товщі дерев’яних стовбурів, іноді пнів.

Виклик шкідникам постійно кидають лісівники. Так у Кедринському лісництві Брустурянського ЛМГ лісівники розставили спеціальні феромонні пастки. Наука встановила, що короїд-друкар чутливо реагує на запахи. Під час шлюбного періоду самці виділяють феромони – пахучі як закликаючі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи в пастках. Спосіб дуже дієвий, так як на один і той же аромат злітаються всі самки в окрузі.

Як розповів лісничий Кедринського лісництва Василь Золотар, шкідник наробив чималої біди шпильковим на Тячівщині. Саме тому феромонні пастки є одним із найдієвіших способів у боротьбі з шкідниками.

Зі свого боку начальник Закарпатського опорного лісопатологічного пункту ДСЛП Івано-Франківськлісозахист Василь Трикур зазначає, саме із настанням теплої весняної погоди, у короїда-друкаря розпочинається шлюбний період. Тому встановлення феромонних пасток у цей період є особливо актуальним.  Лише у лісових угіддях Кедринського лісництва  було встановлено більше 10 пасток.

Справжнім лихом для лісу може обернутися поява такого жука, як короїд-друкар. Чим же жук так заважає простим жителям і який збиток завдає лісу? Короїд-друкар отримав свою […]