На Закарпатті кожна третя дитина з діагнозом туберкульоз, має стійку до антибіотиків форму хвороби

5 років ago admin 0


     «За минулий рік в області на туберкульоз захворіло 28 дітей. Причому, у третини з них – виявлено хіміорезистентну форму захворювання. Із 19 дітей до 14 років – семеро не вакциновані БЦЖ (щеплення , яке дитина отримує в пологовому будинку на 3-5 добу життя)», – розповіла обласний дитячий фтизіатр Катерина Дебрецені.

    Щеплення, правильне харчування, повноцінний сон і здоровий спосіб життя є єдиними ефективними методами профілактики туберкульозу.  Зі спорами туберкульозу ми контактуємо щодня – в поліклініках, магазинах, бібліотеках і в громадському транспорті. Уберегтися від них практично неможливо.

     Саме тому надзвичайно важливо, щоб батьки звертали увагу на симптоми, які можуть вказувати на початок небезпечної хвороби: 

• постійна слабкість,

• кашель,

• втрата ваги без причини,

• дратівливість,

• проблеми з пам'яттю й увагою,

• підвищення температури тіла,

• збільшення лімфатичних вузлів,

• позитивні туберкулінові проби.

Після виявлення частини з цих симптомів, треба обов’язково звернутися до лікаря.

Одним з найінформативніших методів діагностики хвороби є проба Манту. Вона дозволяє дослідити характер імунітету до туберкульозної інфекції і виявити хворобу у дитини на самому початку. 

вакцина БЦЖ є в усіх пологових будинках області! 

У 2018 році 12 683 дітей вакциновано БЦЖ при народженні (96,9% від народжених).


Пробу Манту проведено у 312 (2,1 %) дітей до 1 року;

3142 (6,2%) дітей віком 1-3р.

85 576 (51,8%) дітей віком 4-14 років включно.

Фактично, тільки кожна друга дитина пройшла діагностичне обстеження пробою Манту.

 


Проба Манту за правилами ставиться дитині щороку, починаючи з однорічного віку і до повноліття. Важливо оцінювати реакцію в динаміці. Якщо папула збільшується більш, ніж на 6 мм в порівнянні з попереднім роком, або реакція Манту не згасає, а зберігається дуже великою (до 15-16 мм) до віку 7 років, то найчастіше це є ознаками так званого віражу туберкулінових проб або первинного інфікування. Це не вказує на те, що дитина захворіла на туберкульоз, але свідчить, що вона могла зустрітися з мікобактерією протягом минулого року. Тобто, дитину обов'язково потрібно скерувати на консультацію до лікаря-фтизіатра для додаткового обстеження. Звертаємо увагу батьків – не відмовляйтесь від походу до фтизіатра, адже саме він з'ясує, з чим пов'язаний віраж, і, за потреби, призначить профілактичне лікування.