Експорт соєвих бобів: про оподаткування ПДВ та перспективи

5 років ago admin 0

Міністерство фінансів України наказом від 11.03.2019 р. № 105 затвердив Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування ПДВ операцій з експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку.

Нагадаємо, що п. 63 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачене звільнення від оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів з 01.09.2018 до 31.12.2021 (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та насіння свиріпи або ріпаку з 01.01.2020 до 31.12.2021 (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).

При цьому, звільнення не поширюється на зазначені операції, якщо їх здійснюють сільськогосподарські підприємства – виробники цих олійних культур, вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису (абзац 4 пункту 63 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ). У консультації Мінфін роз’яснив, що в цілях реалізації зазначеного абзацу ПКУ застосовується поняття «сільськогосподарський товаровиробник», визначене пп. 14.1.235 ПКУ, у якому зазначено, що сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа – підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Водночас, у цьому випадку, сільськогосподарський виробник має бути підприємством, яке є юридичною особою.

Відповідно до пп. 14.1.76 ПКУ землі сільськогосподарського призначення – землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

Довідково. Детальна інформація ТУТ.

ДФС у Закарпатській області