Суд зобов’язав ужгородського підприємця зупинити експлуатацію баштових кранів до усунення усіх виявлених порушень

3 місяці ago admin 0

Ще у серпні минулого року Управління Держпраці  звернулося у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовом, в якому містилося прохання застосувати заходи реагування в сфері державного нагляду (контролю) до фізичної особи-підприємця шляхом зобов’язання його зупинити експлуатацію одинадцяти баштових кранів. 

Підставою для скерування позовної заяви стало виявлення порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час монтажу та експлуатації баштових кранів. Річ у тім, що в ході проведення планової перевірки галузевий інспектор Управління Держпраці у Закарпатській області Ігор Кос зафіксував низку недоліків, що створюють загрозу життю та здоров’ю працівників. Серед них, для прикладу, не проведення технічних та експертних обстежень кранів, їх позачергових повних технічних оглядів після демонтажу та встановлення на новому місці;  відсутність розробленого проекту виконання робіт на монтаж баштових кранів та паспортів на них; водночас граничний термін експлуатації  більшості кранів закінчився тощо.

Суд врахував усі докази, наведені Управлінням Держпраці, і дійшов висновку, що вказані в акті перевірки виявлені порушення є достатньою підставою для застосування до відповідача  заходів реагування. Позовну заяву суд задовільнив повністю. Отож експлуатацію одинадцяти баштових кранів заборонено.