Про епідемічну ситуацію з кору в Воловецькому районі станом на 12.12.2018 року.
6 років ago admin 0
На початку 2018 року розпочався черговий прогнозований епідемічний ріст захворюваності на кір, всього з початку року зареєстровано 69 випадків (282,9 на 100 тис. нас.), даний інтенсивний показник рівня захворюваності перевищує середні багаторічні протягом останніх 5-ти років. Хворіли кором переважно діти до 17 років – 41 випадок (пок. на 100 тис. дитячого населення 724,1),що становить 59,5% від усіх захворілих.
Інтенсивний приріст кору в районі відбувся в квітні та листопаді місяці,коли кількість захворілих збільшився із 2 випадків у лютому до 31 у квітні та до 10 в листопаді. Станом на кінець листопада місяця кір реєструвався на всіх лікарських дільницях району , самі перші випадки кору зареєстровані в грудні місяці 2017 року на Жденіївській лікарській дільниці, сел. Підполоззя. Найвищий показник захворюваності на кір по Воловецькій та приписній( 52,2% від всіх випадків)дільниці.
Інтенсивне поширення інфекції спостерігається серед осіб,що схильні до кочового способу життя та не мають щеплень проти кору. Загалом не мали щеплень проти кору 28,8%, одне щеплення отримали 19,0%, відсутні данні про імунний статус 26,2%,а вакциновані згідно календаря 26,0%.
В цілому по району з початку року лабораторно підтверджено діагноз кору у 9 захворілих (13,0%), результати отримані з вірусологічної лабораторії ДУ «Закарпатській обласний лабораторний центр МОЗ України» та відокремленого відділення «Астра – Діа» , інші випадки класифіковані як клінічно сумісні та епідеміологічно пов’язані.
За результатами епідеміологічних розстежень більшість випадків кору за походженням віднесені до місцевих, 14 хворих в терміни імовірного інфікування перебували на території Одеської , Львівської та Закарпатської областей (м. Ужгород, м. Мукачево, смт.Міжгір’я).
За формою перебігу переважають випадки із середньою формою важкості. Летальних випадків від кору не зареєстровано.
Враховуючи реєстрацію захворювань на кір в організованих закладах як дитячого так і дорослого профілю, вводились обмежувальні заходи терміном , якій передбачає карантинний період.
13 чоловік знаходились на амбулаторному лікуванні, це 18,9% від всіх зареєстрованих випадків.
На даний час продовжують реєструватись поодинокі спорадичні випадки кору як серед дітей так і серед дорослих,так за грудень місяць зареєстровано ще 3 випадки .
ДЕЩО ПРО КІР ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКУ.
Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко. Зарази–тися може будьяка людина, що не має імунітету. Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання з повітряно-краплинним шляхом передачі. Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюєть–ся пневмонією та може викликати ураження головного мозку. Вірус кору послаблює імуні–тет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби. У період захворю–вання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апети–ту й слабкість. Потім – нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові виси–пання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ – білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі. На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Заз–вичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворот–ньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися. При перших симп–томах, негайно звертайтеся до лікаря. Специфічного лікування від кору не існує. Проте можна запобігти захворюванню, єдиний надійний метод профілактики кору – вакцинація. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, дитина повинна отримати 2 дози вакцини: у 12 місяців і 6 років. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). Вакцину закупо–вує Міністерство охорони здоров’я через міжнародні закупівлі ЮНІСЕФ за бюджетні кошти. Не втрачайте можливості захистити своїх дітей від кору. Вчасно зроблена вакцина–ція гарантує безпеку і ефективність!
Лікар – епідеміолог Воловецького
районного лабораторного відділення
Фічоряк Д.З.
На початку 2018 року розпочався черговий прогнозований епідемічний ріст захворюваності на кір, всього з початку року зареєстровано 69 випадків …