Депутати Закарпатської облради вимагатимуть від Президента України скасувати підвищення ціни на газ для населення

6 років ago admin 0

На розгляд депутатів підготовлено проект рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо негайного зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення», адресоване Президенту України Петру Порошенку.

Зініціювали даний документ – депутатські фракції в обласній раді: ВО «Батьківщина», РОПП «Опозиційний Блок» в Закарпатській області, «Відродження» у Закарпатській області, «БПП «Солідарність» у Закарпатській обласній раді, «КМКС – Партія угорців України» для зняття соціальної напруги в суспільстві.

У документі йдеться, що «19 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення України.  З 1 листопада 1000 кубометр газу коштує 8550 гривень замість 6900.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, що прийняття такого рішення є необхідним для отримання фінансових ресурсів від Міжнародного валютного фонду (МВФ), які потрібні на обслуговування і погашення старих боргів України.

Зрозуміло, що в першу чергу таке рішення уряду негативно позначиться на добробуті мільйонів українських сімей та матиме наслідком подальше зубожіння населення.

Ускладнюється ситуація ще і тим, що у наступному році уряд вдається до заходів жорсткої економії, зокрема, планує зменшити витрати і на субсидії. Приміром у проекті  державного бюджету на 2019 рік, поданому Кабінетом міністрів на розгляд Верховної Ради 14 вересня, передбачається скорочення витрат на виплату субсидій для населення для оплати житлово-комунальних послуг на 15,9 млрд грн – до 55,1 млрд грн, порівняно з держбюджетом на 2018 рік, коли було витрачено більше 70 млрд грн на субсидії.

Ми, депутати Закарпатської обласної ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів, порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Через низьку платоспроможність громадян оплата вартості житлово-комунальних послуг для більшості сімей українців стала непосильним тягарем, що призвело до зростання боргових зобов’язань населення перед надавачами таких послуг.

З кожним підвищенням цін і тарифів у житлово-комунальній сфері зазначені проблеми лише загострюються, а у суспільстві зростає невдоволення політки держави з окреслених питань.

У той же час, представники МВФ неодноразово наголошували, що їх вимогами є збалансування економіки, приведення до оптимальних показників дефіциту державного бюджету та боргових зобов’язань.

Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 гривень за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 гривень за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволило уряду в чергове підвищити ціни на газ для населення?

Відповідно до п.15 ст.106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності цій Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед громадянами країни і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної Постанови Кабінету Міністрів України», – наголошується у проекті звернення, яке планується прийняти під час пленарного засідання 13-ої сесії облради, що відбудеться 13 грудня п.р.

Прес-служба Закарпатської облради