В Ужгороді проходять заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

6 років ago admin 0

Сьогодні – Міжнародний день людей з інвалідністю, який відзначають, щоб привернути увагу до цих людей. Заходи проходять і в Ужгороді, зокрема своїх вихованців, їх батьків, педагогів зібрав медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя», який очолює Олег Кириленко.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, звертаючись до присутніх, наголосив, що міська влада робить все можливе, щоб люди з інвалідністю могли комфортно почуватися в місті: під час капітальних ремонтів вулиць, тротуарів на етапі проектування передбачають зручності для людей із інвалідністю, весь новий комунальний транспорт – сучасний, низькопідлоговий, у нього зручно заїжджати пасажирам на візках.

«Міська влада допомагає і надалі допомагатиме організаціям, діяльність яких спрямована на підтримку інвалідів. Так, цього року на підтримку діяльності «Дороги життя» вже виділено з міського бюджету понад 1,7 млн. грн, у наступному році передбачено виділити 1,9 млн. грн. Цій організації місто допомагає фінансово вже 19 років, однак тільки останнім часом фінансування вдалося збільшити у рази», – сказав, зокрема, Богдан Євстафійович. Також він подякував усім небайдужим, які допомагають громадським організаціям, що опікуються людьми з інвалідністю.

До речі, із лютого цього року в Ужгороді працює інклюзивно-ресурсний центр, який забезпечує корекційний супровід дітей з інвалідністю, а їх у місті майже чотири сотні, у міських школах працює 15 інклюзивних класів.

Загалом, за інформацією департаменту праці і соціального захисту населення Ужгородської міської ради, в обласному центрі Закарпаття нині проживає 5789 людей з інвалідністю, усі вони отримують різні види допомог.

1 of 9