В Ужгороді творчим нетворкінгом підсумували завершення проекту «Дні нового кіно»

4 місяці ago admin 0

Нагадаємо, проект, який реалізовує Ужгородська міська рада спільно із Закарпатською фільмкомісією, фінансується Українським культурним фондом.

Напередодні ввечері продюсери, режисери, відеографи, актори театру, краєзнавці, історики, музиканти, представники влади обговорили напрацювання і плани у сфері кіно на наступний рік.

Голова Закарпатської фільмкомісії Олександр Мерявчик презентував результати «Днів нового кіно», зокрема підбив підсумки проведених заходів: міжнародної конференції, показів топових зразків сучасного українського кінематографу, кінотабору «Скалка – 2018», який зібрав учасників із кількох областей України. Також згадали «круглий стіл» із представниками освітньої галузі Закарпаття, зокрема з керівниками закладів, які готують спеціалістів наближених до кіно професій.

На вечорі показали проморолик про можливості кіновиробництва в Ужгороді та на Закарпатті, який створили в рамках проекту «Дні нового кіно».

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак зазначив: «Проект формально стартував у вересні, хоча насправді ми його почали ще у квітні зі спільного «круглого столу», де започаткували перші кроки. Усі етапи реалізації відбулися після підписання грантової угоди з Українським культурним фондом. Бажаю успіхів Закарпатській фільмкомісії, яка показала чудову злагоджену роботу. Хочу подякувати всім учасникам наших заходів: конференцій, семінарів, «круглих столів», скаут-турів, презентацій. Упевнений, що завершення цього проекту – це лише перші кроки і передумови до становлення кіновиробництва на Закарпатті й в Ужгороді зокрема».

Олександр Мерявчик презентував плани Закарпатської фільмкомісії на наступний рік: укладення угоди про співпрацю з театрами, музеями, органами влади; проведення двох міжнародних скаут-турів, спільної експедиції з інвентаризації кінематографічного потенціалу Закарпаття, міжнародної кіно-конференції, відкритих показів «ДНК – Дні нового кіно – 2019»; створення «Всеукраїнської асоціації фільмкомісій»; участь у міжнародних кінофестивалях – Канському, Одеському, у Берліні, а також фестивалі «Молодість» у Києві.

1 of 13