Ужгородська міська рада звертатиметься до суду щодо порушення будівельних норм і правил під час проведення робіт у будинку на вулиці Олександра Довженка,5

6 років ago admin 0

Дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на цьому об’єкті спеціалісти управління ДАБК перевіряли двічі у період з квітня по серпень 2018 року, дві перевірки провели й у 2017 році.

Триповерховий житловий будинок на вул.Олександра Довженка,5 є частиною пам’ятки містобудування місцевого значення «Комплекс історичної забудови, ХХ ст.» (рішення Закарпатського облвиконкому від 05.02.1980 № 35), розташований в межах історичного ареалу Ужгорода (відповідно до науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план м.Ужгород Закарпатської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів», затвердженої наказом Міністерства культури України № 3 від 06.01.2016).

При візуальному обстеженні працівниками управління ДАБК встановлено, що під час будівельних робіт здійснена реконструкція горища з надбудовою, при якій кут даху суттєво збільшено. При тому, що згідно з містобудівними умовами та обмеженнями, а також ескізним проектом, який співвласники будівлі подали до управління культури Закарпатської облдержадміністрації і який розглядався на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при облдержадміністрації, реконструкція мала проводитися в межах (габаритах) існуючого горища. Також на сьогодні на об’єкті ведуться будівельні роботи з опорядження фасаду, дозвіл на проведення якого не видавався. Усе це є порушенням статей 5 та 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Крім того, під час першої перевірки встановлено, що замовник виконував будівельні роботи без подання та реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що є порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт». Працівники управління ДАБК притягнули замовників до адміністративної відповідальності.

Друга перевірка показала, що замовник збудував повноцінний четвертий поверх, який приховано під конструкціями даху, котрі мають складну конфігурацію (мансардного типу) з різними ухилами, що є відхиленням від затвердженої проектної документації. Замовників знову притягнули до адміністративної відповідальності, а право на виконання будівельних робіт скасували наказом управління ДАБК. Крім того, управління ДАБК подало заяву про кримінальне правопорушення до Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області.

Листом Міністерства культури України від 9 жовтня 2018 року історико-містобудівне обґрунтування реконструкції існуючих мансардних квартир № 14,15,16,17,18 по вул. Олександра Довженка,5 не погоджено.

Управлінням правового забезпечення міської ради на підставі документів, наданих управліннями ДАБК, містобудування та архітектури Ужгородської міської ради будуть підготовлені матеріали для подання позовної заяви до суду щодо порушення будівельних норм і правил, зокрема, недодержання архітектурних, санітарних, екологічних, протипожежних та інших вимог і правил. Предметом позову буде вимога до осіб, які здійснюють будівництво, привести його у відповідність до затвердженої проектної документації та вимог чинного законодавства, будівельних норм, стандартів та правил. У тому числі – відновити конструктивні елементи горища багатоквартирного житлового будинку по вул. Олександра Довженка,5, відповідно до погодженого з органом культурної спадщини проекту.