«Наше головне завдання – докласти максимум зусиль, щоб зменшити кількість пожеж у оселях громадян», – Роман Гудак
6 років ago admin 0
23 жовтня у на базі Виноградівського районного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області відбулася нарада по підсумкам роботи оперативно-рятувальної служби за 9 місяців поточного року. Головував на нараді начальник Управління Роман Гудак.
Розпочали з приємного, колеги привітали начальника Виноградівського районного відділу Володимира Турдая з виходом його на заслужений відпочинок та вручили відзнаку й цінний подарунок.
Далі, рятувальники проаналізували роботу підпорядкованих підрозділів з питань реагування та запобігання надзвичайним ситуаціям, організацію роботи по зміцненню дисципліни, ведення індивідуальної, виховної роботи в підрозділах області та заходи щодо її покращення, стан утримання матеріально-технічної бази підрозділів області тощо.
Підбиваючи підсумки за 9 місяців 2018 року начальник Управління Роман Гудак зазначив, що впродовж зазначеного періоду спостерігається погіршення пожежної обстановки й збільшилася кількість загиблих людей у вогні. Так, з початку року виникло 1639 пожеж, що на 27% більше ніж за аналогічний період 2017 року (1286 випадків). Аналогічна ситуація складається і з загиблими на пожежах. Упродовж 9 місяців 2018 року в області загинуло 37 осіб, проти 30 у минулому році. Така статистика змушує наші підрозділи посилити просвітницько-профілактичну роботу з населенням, щодо попередження пожеж.
За звітний період на території Закарпатської області виникло 5 надзвичайних ситуацій: три природного й дві техногенного характеру. Також, зафіксовано 392 некласифіковані надзвичайні події: серед яких ДТП, до ліквідації наслідків яких залучались рятувальні підрозділи, пошуки загублених туристів, виявлення ВНП, утоплення тощо.
Зокрема, піротехніки ДСНС вилучили та знищили 1 тисячу 774 одиниці вибухонебезпечних предметів. Підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини було врятовано 243 особи, ще 81 туристу була надана невідкладна медична допомога. Збільшилася в області й кількість загиблих на водних об’єктах. Так, з початку року на воді загинула 41 особа, за аналогічний період 2017-го втопилось 24 людини.
Попереду осінньо-зимовий період під час якого, як підтверджує багаторічна статистика, крива пожеж знову поповзе доверху. За правило, оселі громадян горітимуть через несправність електромережі, пічного опалення, необережне поводження з вогнем та паління в ліжку. Тож зараз серед пріоритетних завдань оперативно-рятувальної служби Закарпаття є запобігання пожежам у житловому секторі та проведення профілактичної роботи у цьому напрямку із населенням. Окрім питань пожежної безпеки присутнім було наголошено на постійному моніторингу погодних умов та готовності до реагування на надзвичайні ситуації, що можуть виникнути внаслідок їх погіршення.
У ДСНС України у Закарпатській області