24 жовтня – Всесвітній День боротьби з поліомієлітом

7 років ago admin 0


Завтра, 24 жовтня, відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Щоб підвищити обізнаність населення щодо поліомієліту, наслідки від цього захворювання та його профілактику, щороку цього дня проводять різноманітні тематичні заходи.


У середу, 24 жовтня 15.00 до 17.00 на площі Театральній в Ужгороді, пройде просвітницька акція пд час якої сімейні лікарі Ужгорода спільно з громадськими організаціями розповідатимуть про необхідність щеплень та профілактику інфекційних захворювань, зокрема й поліомієліту. 


Довідково. Всесвітній день боротьби з поліомієлітом був започаткований з ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Rotary International.


Поліомієліт (поліо) – дитячий спинальний параліч, спричинений поліовірусом. Наслідком хвороби можуть бути невиліковний параліч та навіть смерть. Поліомієліт невиліковний, але захворюванню та поширенню хвороби можна запобігти шляхом вакцинації. Так, у 1988 році захворюваність на поліо в світі сягала 350 000 випадків. Майже за 30 років завдяки колективній імунізації по всьому світу захворюваність скоротилася на 99%. За оцінками експертів, за умови продовження вакцинації проти поліо є шанс найближчими роками повністю ліквідувати циркуляцію поліовірусу в світі та позбутися цієї хвороби.


 


 

    Подiбнi новини

    Епідситуація в Закарпатті за минулий тиждень: 4 випадків кору та 3 504 гострих респіраторних інфекцій

    admin 6 років ago
    На 1 відсоток зросла минулого тижня кількість звернень до закладів охорони здоров'я з приводу гострих респіраторних інфекцій. За словами обласного епідеміолога Вікторії Тимчик, показники свідчать про низьку інтенсивність епідемічного... Читати далi

    Епідемічна ситуація з грипу, ГРІ та кору в Закарпатській області у період з 23.11. по 30.11.2018 року

    admin 7 років ago
    На минулому тижні спостереження (з 23.11. по 30.11.2018 року) на респіраторні інфекції захворіло 3 943  особи, показник захворюваності становить  313 на 100 тисяч населення та знаходиться нижче визначеного епідемічного... Читати далi

    Оперативна інформація по спалаху кору в с.Чорна Тиса

    admin 8 років ago
    Триває спалах кору серед учнів  загальноосвітньої школи  с.Чорна Тиса, Рахівського району. Станом  на 18.05.2018 року загальна кількість захворілих  школярів збільшилась до 62 осіб. За формою перебігу переважають легкі та... Читати далi

    Епідситуацію в Закарпатті: 15 дифтерій, 2 випадки кору та 2849 вірусних інфекцій

    admin 6 років ago
    Про епідемічну ситуацію в області з дифтерією, ГРВІ та кором розповіла завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик. «Продовжують лікування 5... Читати далi