Закарпатські лісівники знають чи дорогі дрова та як пережити зиму (ІНФОГРАФІКА)

6 років ago admin 0
Ялина, смерека, дуб, бук, граб, липа та багато інших порід дерев і чагарників. Закарпатські лісгоспи реалізовують декілька видів дров і кожна різниться за своїми властивостями тепловіддачі та цінами. Тому, перш ніж починати готуватися до зими та йти за дровами, варто розібратися, які найкраще підходять для топки, що горить вкрай довго, та має кращу віддачу.
 
Головний спеціаліст відділу лісових ресурсів та охорони праці Василь Хміль розповідає:
 
Дрова – шматки дерева, які призначені для спалювання в печах, камінах, топках або багаттях для отримання тепла, жару і світла. Для опалювальних цілей застосовуються різні дрова. Пріоритетною характеристикою, за якою вибирають ті чи інші дрова для камінів і печей, є їх теплотворна здатність, тривалість горіння і комфорт при використанні (картина полум’я, запах). Для опалювальних цілей бажано, щоб тепловиділення відбувалося повільніше, але більш тривалий час. Для опалювальних цілей найкраще підходять всі дрова з листяних порід.
 
Для топки печей і камінів використовують переважно дрова таких порід, як дуб, ясен, береза, ліщина, тис, глід.
 
Різке підвищення цін на газ та електроенергію в Україні призвело до зростання тарифів на тепло та змусило людей шукати інші джерела опалення. Більшість ощадливих господарів перевели опалення у садибах з газу на альтернативні види палива. Переоснащують з газу на тверде паливо і котельні у дитячих садочках, школах, медичних закладах. Закарпаття у цьому плані взагалі було пілотною областю, яка відмовилась від централізованого опалення. Все це обумовило ріст попиту на дрова паливні, у зв’язку з чим до Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства почастішали звернення щодо роз’яснення механізму забезпечення дровами, ціни на послуги та можливі пільги.
 
Де можна придбати дрова паливні?
 
Основний ресурс дров в області заготовляють державні підприємства Закарпатського ОУЛМГ. У структурі Закарпатського ОУЛМГ дванадцять державних лісогосподарських підприємств – лісгоспів, які працюють у тринадцяти районах області, у всіх лісгоспах є підрозділи держлісгоспів – лісництва, всіх лісництв по області 117. Реалізацією дров займаються як лісгоспи, так і лісництва, і наявні ресурси дров в області дають можливість повністю забезпечити попит.
 
Вибагливі споживачі можуть придбати сухі колоті дрова твердих порід, їх реалізують у Тячівському, Ясінянському, Перечинському, Свалявському, Міжгірському, Мукачівському, Перечинському, Берегівському, В.Бичківському, Воловецькому лісгоспах.
 
Вичерпну інформацію про придбання палива можна отримати на офіційному веб-сайті управління та сайтах лісгоспів, а також засобах масової інформації (місцеві газети) із зазначенням ціни, контактних телефонів та адрес де можна безпосередньо виписати дрова паливні. В осінній період різко зростає попит на дрова, особливо у малогазифікованих районах, що призводить до утворення черг з поставки дров паливних населенню. В залежності від лісистості району розташування лісогосподарського підприємства формується неоднорідна картина пропозиції та спроможності лісгоспу по забезпеченню паливною сировиною населення, соціальної сфери та бюджетних установ.
 
Ціни на дрова вказані до державних лісогосподарських підприємствах без врахування ціни на їх довоз та без врахування ПДВ – 20%.




















Ялина, смерека, дуб, бук, граб, липа та багато інших порід дерев і чагарників. Закарпатські лісгоспи реалізовують декілька видів дров і кожна різниться за своїми властивостями тепловіддачі […]