За Ужгород молилися сьогодні у найстарішій святині краю

6 років ago admin 0

У Горянській ротонді – найстарішій святині не тільки Ужгорода, а й усього Закарпаття – до 1125-ї річниці з часу першої писемної згадки про наше місто провели сьогодні святкову Літургію. Традиційно молилися за добробут та процвітання Ужгорода, усіх його жителів, воїнів, які захищають нашу державу, за мир в Україні.

Літургію звершив настоятель храму, отець Богдан Савула, після закінчення Служби Божої він привітав ужгородців зі святом, побажав віри, радості, благодаті.

Духовну концертну програму підготував до святкування Дня Ужгорода Закарпатський академічний Заслужений народний хор під керівництвом заслуженого працівника культури України Наталії Петій-Потапчук. Творчий колектив, а також народний артист України, Почесний громадянин Ужгорода Петро Матій, Юстина Дідик та Андрій Свид виконали духовні пісні. Закінчився хоровий концерт «Молитвою за Україну», також присутні на службі разом зі священиком, хором заспівали «Многая літа!».

“Уже стало доброю традицією під час святкування Дня Ужгорода недільний день розпочинати Святковою Літургією саме в Горянській ротонді. Сьогодні була чудова Служба”, – сказав міський голова Богдан Андріїв. Від громади Ужгорода Богдан Євстафійович подякував керівнику Закарпатського народного хору Наталії Петій-Потапчук за величезну роботу, яку вона проводить, збереження та підтримку традицій нашого краю. Міський голова привітав присутніх з Днем Ужгорода, побажав миру, злагоди, любові та Божої благодаті.

Як ідеться на сайті Мукачівської греко-католицької єпархії, Горянська ротонда – унікальний храм кінця Х – початку ХІ століття, це друга за віком після Софії Київської християнська святиня України. Найцінніші тут дивовижні фрески, написані близько 700 років тому італійськими майстрами. 24 червня 2012 року ротонда Покрови Пресвятої Богородиці в Горянах урочисто проголошена малою базилікою, спорідненою з Папською базилікою Santa Maria Maggiore у Римі.

1 of 61