Будівельній компанії доведеться сплатити понад мільйон гривень штрафу за використання незадекларованої праці

2 роки ago admin 0

Наслідком інспекційного відвідування одного з будівельних майданчиків Ужгорода, що проходило за участі працівників Нацполіції і журналістів, стало винесення постанови про накладення штрафу на приватну  багатогалузеву  виробничу-торгову  компанію з Івано-Франківщини, що здійснювала будівництво в обласному центрі Закарпаття.

Як встановили посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області, на момент інспекційного відвідування на будмайданчику нелегально працювало 10 мешканців Закарпаття. Жодних документів, які підтверджували б факт перебування цих громадян у трудових відносинах із вказаною фірмою, її керівництво на вимогу фахівців Управління Держпраці не надало. Тож  відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору на  приватну  багатогалузеву  виробничу-торгову  компанію  накладено штраф у  розмірі  1116900 гривень.

–Використання суб’єктами господарювання найманої праці без оформлення трудових відносин з найманими працівниками, – нагадує очільник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош, – є грубим порушенням норм чинного законодавства. На жаль, таке ганебне явище, як «зарплата в конвертах» прижилося і на Закарпатті, і в Україні загалом,  завдаючи значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі.