Необхідність дотримання гарантій працівникам, які виконують військовий обов’язок, підтверджено у судовому порядку

3 місяці ago admin 0

Наприкінці березня цього року на адресу Управління Держпраці у Закарпатській області надійшов лист від колишнього працівника ТзОВ «Ядзакі Україна», в якому автор повідомив про порушення його трудових прав. Річ у тім, що у 2016-му заявника прийняли на роботу на вказане підприємство в’язальником  схемних джгутів, а рівно через рік його звільнили у зв’язку з призовом на строкову військову службу. Та при звільненні адміністрація заводу чомусь вирішила: за працівником не повинне зберігатися  місце роботи і середній заробіток, оскільки  переконана, що в Україні не діє особливий період. Саме це й змусило колишнього «ядзаківця»  звернутися по допомогу до Управління Держпраці.

Невдовзі на підставі звернення посадовці відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів здійснили інспекційне відвідування, за результатами якого був складений акт про встановлене порушення і винесений припис, котрим ТзОВ «Ядзакі Україна» зобов’язали це порушення усунути. Однак керівництво заводу з таким рішенням не погодилося і подало позов у Закарпатський окружний адміністративний суд.

Розглянувши подані сторонами матеріали, заслухавши пояснення учасників, суд  дійшов висновку, що на підставі ст.1 Закону України  «Про оборону України» з моменту оголошення указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року в Україні настав особливий період і оголошено часткову мобілізацію. А в листі Голови Верховного Суду Валентини Данішевської, адресованого Начальникові Генерального штабу-Головнокомандувачу ЗСУ Генералу армії України Віктору Муженку, дається чітке  пояснення поняття «особливий період» та вказано, що Верховний Суд дотримується правової позиції, згідно з якою особливий період у нашій державі таки діє. Отож, керуючись відповідними статтями Кодексу адміністративного судочинства України та враховуючи вказані нормативні документи, суд вирішив відмовити  ТзОВ «Ядзакі Україна» у задоволенні адміністративного позову.

«Таким чином, – зауважує завідувач сектору юридичного забезпечення Управлінням Держпраці у Закарпатській області Валентина Гончарук, –  було підтверджено правомірність дій посадовців Управлінням Держпраці, зокрема правомірність  винесеного ними припису».

Принагідно звертаємо увагу роботодавців на необхідність дотримання гарантій працівникам, які виконують військовий обов’язок, адже «ціна» невиконання норми ст.119 КЗпП для підприємців – штраф у десятикратному розмірі  мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.