Сім місяців роботи Закарпатської митниці ДФС – до бюджету спрямовано понад 3 млрд гривень

6 років ago admin 0

До Державного бюджету з початку 2018 року за результатами зовнішньоекономічної діяльності учасників ЗЕД, з якими співпрацювала Закарпатська митниця ДФС, надійшло 3 млрд 112 млн грн. Це, порівняно з аналогічним періодом 2017 року, більше на 897,1 млн грн, або 40,5%. До прикладу, лише цьогорічні перерахування митниці до бюджету в липні принесли казні 425,4 млн грн, що на 76,2 млн більше ніж у липні 2017-го. Фактичні середньоденні перерахування у липні поточного року становили 19,3 млн грн.

Варто зазначити, що за результатами коригування митної вартості товарів протягом січня-липня до Державного бюджету спрямовано 55,8 млн грн; за рахунок класифікаційної роботи та за рахунок контролю правильності визначення країни походження товарів – 6,2 млн грн.

Відтак основними бюджетоформуючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось з початку 2018 року в зоні діяльності Закарпатської митниці, були: автомобілі легкові – 783,6 млн грн; машини АОІ – 256,6 млн грн; кузови – 195,1 млн грн; моторні ТЗ – 105,0 млн грн; частини та пристрої моторних ТЗ – 75,5 млн грн; трактори – 72,6 млн грн; обладнання друкарське – 62,7 млн грн тощо.

З початку 2018 року забезпечено перерахування до Державного бюджету: ввізного мита – 328,1млн грн, акцизного податку – 149,4 млн грн та податку на додану вартість – 2 551,1 млн грн.

Начальник Закарпатської митниці Станіслав Балуєв зазначає, що в основному товари, які ввозяться на митну територію України через Закарпатську митницю ДФС у зоні діяльності митниці проходять лише митне оформлення. Відтак реалізація таких товарів здійснюється в інших регіонах України. Така ситуація свідчить про те, що імпортери використовують і належно оцінюють вигідне розташування і наявність у зоні діяльності Закарпатської митниці розгалуженої транспортної мережі, митної інфраструктури, якісне сервісне обслуговування.

Варто зазначити, що протягом семи місяців Закарпатською митницею ДФС перевиконано доведені індикативні показники на  9,7%.

Відтак 50 відсотків перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів (мито, акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів та ПДВ) зараховуються до спеціального фонду обласного бюджету на розвиток автомобільних доріг загального користування. За сім місяців було спрямовано 69,2 млн грн.

ДФС у Закарпатській області