На засіданні обласної робочої групи знову спільно вирішували проблему легалізації праці

4 роки ago admin 0

У малій сесійній залі Закарпатської ОДА відбулося  засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, що проходило під головуванням директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайла Петрішки.

Про виконану роботу щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства  про працю і зайнятість населення присутніх поінформував перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. Фахівець зауважив, що у цій частині основний акцент  Держпраці робить на профілактиці та роз’ясненні чинного трудового законодавства та відповідальності за порушення його вимог. Водночас наголосив: аби подолати незадекларовану працю в області, потрібно об’єднати зусилля як контролюючих органів, так і громадськості.

«Нелегальна зайнятість працівників та зарплата «в конвертах» – це одна з найбільш актуальних на сьогодні проблем в Україні. Адже основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб. А таке ганебне явище, як заборгованість із виплати заробітної плати, взагалі не має права на існування», – сказав Василь Грицик.

Начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління ГУ ПФУ в Закарпатській області Мирослава Максимович розповіла про ситуацію в краї, пов’язану з дотриманням норм чинного законодавства про оплату праці в частині мінімальної заробітної плати за перше півріччя за результатами моніторингу відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, яке здійснює Пенсійний фонд України. За її словами, з метою виявлення ознак неоформлених працівників та порушень законодавства про працю здійснюється моніторинг відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Отримана інформація дає можливість оперативно визначати страхувальників, які виплачують заробітну плату меншу за встановлений законом рівень, не здійснюють доплату єдиного внеску до мінімального розміру, порушують інші норми  трудового законодавства.

Підсумовуючи виступи спікерів, учасники засідання дійшли думки, що гарантування оплати праці застрахованим особам у розмірах, передбачених урядом, її легалізація та недопущення заборгованості, а також ліквідація тіньової зайнятості  залишається надзвичайно важливою темою, тому  потрібно активно її порушувати і задіювати всі механізми задля її вирішення.

У ході засідання були заслухані керівники підприємств, які мають порушення            у дотриманні норм законодавства про працю. Розглядалися шляхи розв’язання проблемних питань щодо погашення заборгованості, легалізації трудових відносин.  За підсумками засідання прийняті відповідні рішення.