Ужгород долучився до ініціативи ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді”

2 роки ago admin 0

Ужгород увійшов до першої 20-ки міст, які наблизилися до отримання почесного статусу Кандидата глобальної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».

Ініціатива започаткована ЮНІСЕФ у 1996 році, до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році, через підписання Меморандуму між Урядом України, ЮНІСЕФ та партнерами: Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Асоціацією міст України, Асоціацією ОТГ, Національною молодіжною радою України.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Іванна Франчук 1 червня взяла участь у роботі Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який проходив у Києві. Загалом бажання взяти участь в Ініціативі задекларували понад 150 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України.

На Форумі виступив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який наголосив: «Діти – це пріоритет Уряду, і безумовно важливо, щоби вони мали усі можливості для розвитку й самореалізації саме там, де живуть і зростають, – в українських містах та громадах. Наразі урядом планується запровадити державну підтримку громад, які офіційно отримують статус шляхом надання їм додаткових надходжень податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1 відсоток».

Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс зазначила, що ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» – це не просто програма: вона стимулює бюджетну підтримку та планування на місцевому рівні для найбільш незахищених дітей та родин, допомагає почути дітей та молодь, прийняти до уваги їхню думку.

Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Каспар Пік запевнив:«Побудова дружньої до молоді громади означає орієнтацію на майбутнє, адже через 20-30 років усі рішення прийматимуться теперішньою молоддю. Таким чином, чим більше буде враховано те, що сьогодні потребують молоді люди, тим менше непорозумінь, втрат часу, грошей та можливостей буде в майбутньому. ФН ООН хоче допомогти громадам зрозуміти потреби молоді, формуючи простір для діалогу, а також надаючи інструменти, які дозволять цим громадам вимірювати, чи справді їхні ініціативи змінюють життя молоді. Індекс благополуччя молоді, який розробляє ФН ООН, має стати критерієм для оцінки якості інвестицій у молодь».

Аби приєднатися до ініціативи, місто або ОТГ мають зробити низку практичних кроків, зокрема, дослідити ситуацію із правами дітей та молоді у себе у громаді, обрати пріоритетні напрямки роботи, скласти План дій та бюджет для його втілення в найближчі 2-3 роки. Напрямки, за якими муніципалітет докладатиме практичних зусиль, мають відповідати мінімум трьом із п’яти пріоритетів ініціативи:

Право на дитинство

Право на безпеку

Право на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист

Право бути почутими

Право на визнання, повагу та справедливе ставлення

Громада, яка склала відповідний План дій та затвердила бюджет на його виконання, отримує почесний статус Кандидата ініціативи. У подальшому, за умови успішної реалізації Плану дій, вона набуває офіційного статусу Громади, дружньої до дітей та молоді.

Громадам, що висловили бажання долучитись до ініціативи, ЮНІСЕФ надає підтримку у вигляді консультацій щодо прав дитини; консультацій зі складання Плану дій та бюджету для його втілення; сприяння співпраці з муніципалітетами інших країн та фандрайзингу. Фонд ООН у галузі народонаселення розробив методологію обрахунку Індексу благополуччя молоді, завдяки якому можна оцінити ставлення молоді до 7-и ключових показників благополуччя людини на муніципальному рівні. Крім того, кожен із партнерів ініціативи включно з соціально-відповідальним бізнесом в Україні можуть долучитися, щоб допомогти українським містам та ОТГ ставати дружніми до дітей та молоді.

Фото власні та з мережі

1 of 4