Будівельникам краю роз’яснили нові Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будмайданчиках

8 місяців ago admin 0

На виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці в актовому залі Управління Держпраці у Закарпатській області  відбувся круглий стіл за участі представників будівельних організацій краю, на якому обговорювався порядок застосування в процесі виробничої діяльності «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будмайданчиках», затверджених відповідним наказом Мінсоцполітики.

Дотримання цих вимог є обов’язковим для замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників та фізосіб, які забезпечують себе роботою самостійно. При цьому дія документа не поширюється на підприємства з видобутку корисних копалин.

Вимоги вказують на критерії призначення і повноваження координаторів з питань охорони праці, особливості складання плану з охорони праці будмайданчика, обов’язки уповноважених осіб щодо вказаних питань. Згідно з цим документом,  роботодавцям потрібно консультуватися з працівниками з окремих видів питань охорони праці. Про це у своєму вступному слові, відкриваючи захід, зауважив заступник начальника Управління Держпраці Володимир Горєв.

Детальніше про основні моменти усіх розділів та додатків Мінімальних вимог розповіли присутнім головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці Михайло Повх та Ігор Кос. Були обговорені такі питання, як організація управління ОП на будмайданчиках та під час проектування; правила розробки плану і застосування загальних положень з охорони праці будівельного майданчика; визначення обов’язків  замовника, керівника будівництва, підрядника і фізичних осіб. Крім того, галузеві інспектори  назвали затверджені нові мінімальні вимоги до робочих зон і робочих місць на будівництві.

Підсумовуючи сказане, заступник начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці Олександр Гойс звернув увагу присутніх на те, що за новими Вимогами передбачено: замовник або керівник будівництва має не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку виконання будробіт надіслати в Управління Держпраці попередню інформацію про виконання будівельних робіт.