Актуальна інформація для ФО – власників земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь
1 рік ago admin 0
Які дії ФО – платника податку, власника земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, у якого наявна нормативна грошова оцінка щодо земельної ділянки, а контролюючий орган для розрахунку мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) застосував нормативно грошову оцінку по області?
Відповідно до п.п. 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначення загального мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.
МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування.
Розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, встановленими ст. 38 прим. 1 ПКУ, в залежності від наявної (проведеної) нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки (п.п. 38 прим. 1. 1.1 п. 38 прим. 1. 1 ст. 38 прим. 1 ПКУ) або не проведеної нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі (п.п. 38 прим. 1. 1. 2 п. 38 прим. 1. 1 ст. 38 прим. 1 ПКУ).
Згідно з п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 ПКУ платник податку, який отримав податкове повідомлення-рішення з визначеною контролюючим органом сумою МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
У разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (дала – ПДФО), платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми ПДФО, з наданням підтвердних документів, зокрема, щодо:
земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
суми сплачених податків, зборів, платежів.
У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельні ділянки або договорів про передачу в оренду, емфітевзис або інше користування земельних ділянок, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обчислення МПЗ здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації від відповідних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.
Враховуючи зазначене, платник, у якого наявна нормативна грошова оцінка щодо земельної ділянки, а контролюючий орган для розрахунку МПЗ застосував нормативно грошову оцінку по області, має право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси для проведення звірки даних з наданням підтвердних документів, зокрема, щодо земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки (витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки) тощо.
ДПС у Закарпатській області