Перспективи аграрного ринку: нові можливості оренди сільгоспземель

1 рік ago admin 0


Державні підприємства у форматі акціонерних товариств розширюють горизонти для можливих орендарів, продаючи сільськогосподарські земельні ділянки через систему Prozorro.Продажі. Ця ініціатива відкриває нові перспективи для тих, хто цікавиться орендою сільськогосподарських земельних ділянок і бажає здійснити операції у сфері аграрного сектору через цей ефективний інструмент.

В межах нової законодавчої ініціативи, а саме – прийнятого Верховною Радою України законопроєкту № 7588, суттєво модернізується підхід до управління державними сільськогосподарськими землями, відкриваючи широкі перспективи для їх оренди через систему Prozorro.Продажі.

Який ринок стане доступний для оренди сільгоспземель,

Нововведення передбачає трансформацію державних підприємств, які володіють ділянками сільськогосподарських земель, в акціонерні товариства (АТ), або товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Земельні ресурси цих новостворених структур залишатимуться в їхньому користуванні, але перейдуть у статус орендованих на термін до 50 років.

Цим законом розширюється ринок доступних для оренди сільськогосподарських ділянок, що належать державі – йдеться про приблизно 700 000 га сільгоспземель. Новий закон також стосується комунальних організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування і сільгоспземель, що знаходяться у користуванні Національної академії наук України та Національної академії аграрних наук України.

За такої умови новостворені АТ та ТОВ будуть зобов’язані кожного року вносити до бюджету орендну плату за цю землю не менше 12% від її нормативної грошової оцінки, визначеної за встановленими нормативами. Такі земельні ділянки не підлягатимуть приватизації і продовжуватимуть бути у володінні держави, але тепер АТ і ТОВ зможуть передавати їх в суборенду. Цей процес буде здійснюватися виключно через систему Prozorro.Продажі.

Які досягнення в реалізації земельних ділянок в Prozorro.Продажі

Вже більше, ніж два роки проводяться земельні аукціони в системі Prozorro.Продажі. Вони надали змогу організаторам залучити суму в 2,9 млрд грн.

Це демонструє, що єдині механізми та чіткі правила, які вже понад двох років успішно діють на земельному ринку, повністю себе виправдали, що, своєю чергою, приваблює нових потенційних учасників земельних онлайн-аукціонів з різних регіонів України.

Відкритість нового формату сприяла тому, що тисячі підприємців змогли успішно увійти на аграрний ринок державних та муніципальних земель. Загалом, понад дев’ять тисяч учасників взяли участь у конкурентній боротьбі за право володіння земельними ділянками, виставленими на електронні торги Prozorro.Продажі.

Законопроєкт № 7588 сприятиме ефективному та прозорому процесу використання земельних ресурсів, надавши можливість потенційним орендарям отримати доступ до нових земельних ділянок, потенціал яких до цього часу залишався невикористаним. Ця ініціатива є важливим кроком на шляху модернізації сільськогосподарського сектору країни, відкриваючи нові перспективи для раціонального використання земельних ресурсів.

Яка допомога учаснику від акредитованого електронного майданчика

Запропонований законопроєкт відкриває широкі можливості для збільшення обсягу доступних для оренди сільськогосподарських ділянок. Ці ділянки будуть виставлені на аукціонний продаж на акредитованому електронному майданчику Е-Тендер у системі Prozorro.Продажі.

Команда Е-Тендер завжди слідкує за всіма змінами в законодавстві та нормативах. Ми готові оперативно повідомити, якщо вас цікавлять конкретні земельні ділянки, коли вони стануть доступними для торгів. Наша мета – надавати актуальну інформацію користувачам системи для успішного участі в торгах.

Анастасія Безуглова, керівник напрямку “Земельні аукціони Prozorro.Продажі” на майданчику E-Tender

Джерело @

Ліга:Закон