Анонс. Акція до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом

6 років ago admin 0


в Ужгороді до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом пройде низка профілактично-освітніх заходів. Студенти-медики спільно з лікарями визначатимуть рівень цукру в крові, вимірюватимуть артеріальний тиск, відповідатимуть на питання пацієнтів та ділитимуться пізнавальною інформацією щодо здорового способу життя, збалансованого харчування та інших методів профілактики цукрового діабету.


 Чекаємо на кожного і будемо раді бачити:


з в холі ТОВ "Закарпатська ендоклініка" (вул. Л.Толстого, 27а, 2-ий поверх)


і з в ЗОКЛ ім. Новака (поліклініка, каб.7).


 Акція буде проходити за ініціативи та підтримки команди представників Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків UMSA-UZHHOROD, обласного Центру здоров'я, ТОВ "Закарпатська ендоклініка" та  сприяння «Вionime-farm».


 


14 листопада 1991 року було вперше проведено Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом під керівництвом IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ. Наразі завдяки діяльності даних організацій Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по цілому світі і об'єднує діабетичні громади 145 країн. Основною метою якого є підвищення обізнаності про це захворювання та його ускладнення.


Тема Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом 2018 року – “Цукровий діабет – не вирок”


Цукровий діабет є однією з першочергових медико-соціальних проблем в світі. Наразі офіційно зареєстровано 170 млн. людей, хворих на дане захворювання, в Україні, за офіційними даними, налічується 1 млн., але, насправді, їх значно більше. Цукровий діабет стоїть на третьому місці причин смерті після серцево-судинних та онкологічних захворювань. Супроводжується ця хвороба постійним підвищенням глікемії і призводить до ускладнень – інфаркт, інсульт, сліпота, гангрена кінцівок, що веде за собою інвалідність та летальний кінець.


Цукровий діабет є першим неінфекційнийм захворюванням, стосовно якого у грудні 2006 року була прийнята спеціальна Резолюція Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй, закликаючи всі країни вжити дієвих заходів у боротьбі з цим захворюванням, розробити стратегії профілактики і лікування. Основою цих стратегій повинна бути ефективна первинна профілактика, своєчасна діагностика та використання найсучасніших методів лікування.


Великим досягненням стало те, що 90 років тому було винайдено один з основних методів боротьби з цукровим діабетом – лікування інсуліном. У цей момент людство отримало перемогу над хворобою і клеймо “приречений” було знято з кожного хворого.


Усі ми добре знаємо: щоб не захворіти – потрібно все робити вчасно і не забувати зміцнювати своє здоров’я.