ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА”
6 років ago admin 0
Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство — це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю.
Однак це зовсім не так. Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини вцілому. В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу теми насильства стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.
Жертвою насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б’є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти. Закон розрізняє такі види домашнього насильства:
Фізичне насильство в сім’ї — це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім’ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров’я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.
Сексуальне насильство в сім’ї — це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім’ї.
Психологічне насильство в сім’ї — це насильство, пов’язане з тиском одного члена сім’ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров’ю.
Економічне насильство в сім’ї — це навмисні дії одного члена сім’ї щодо іншого, спрямовані нате, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров’ю або навіть призвести до смерті постраждалого.
Причинами ж того, чому не подають скарг у зв’язку з насильством, є тиск суспільних і родинних обставин та бажання зберегти відносини. Культурні та релігійні традиції також присутні серед перешкод, що ускладнюють боротьбу з насильством.
Законодавство з питань попередження насильства стане ефективним інструментом захисту від насильства лише за умови широкого доступу до інформації із проблеми профілактики насильства в сім’ї, плідного співробітництва громадських організацій та органів влади й місцевого самоврядування, а також активної протидії кожного з нас в цьому принизливому для людської гідності явищу. Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості.
Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший — не в силах. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.
Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!
До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:
– кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;
– кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями;
– кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.
Інформуємо також, що уповноваженим центральним органом виконав-чої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики з пи-тань попередження насильства в сім’ї, є Міністерство соціальної політики України”.
Якщо ви стали жертвою або свідком насильства в сім’ї звертайтеся до відділу у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення райдержадміністрації (смт Воловець, вул. Пушкіна 7, тел. 24-5-58), органів Національної поліції (тел. 102) або телефонуйте на Національну “гарячу лінію” із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації на короткий загальноєвропейський номер 116 123.
Начальник відділу у справах сім’ї та дітей
управління соціального захисту населення
райдержадміністрації
Беца Т.М.
Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство — це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак це зовсім не так. …