Обласні обранці переймаються життям самоврядних територій та їх громад
6 років ago admin 0
У ході першого пленарного засідання 11-ї сесії облради фракція КМКС традиційно активно використала інструмент уболівання за край та його жителів і подала декілька колективних депутатських запитів.
В одному з них йдеться про необхідність виділення коштів у сумі 500 тис грн для придбання шкільного інвентарю для ЗОШ І-ІІІ ст. с.Велика Добронь Ужгородського району. Як наголошують депутати, школа, де сьогодні навчається 700 дітей, побудована у 1977 році і навчальні кабінети на 80 відсотків укомплектовані інвентарем того періоду.
В іншому запиті вони просять виділити кошти у сумі 95 тис грн на придбання комп’ютерної техніки для Будинку культури с. Тисаашвань, що також на Ужгородщині.
В наступному запиті депутати на підставі звернення Батівської селищної ради Берегівського району та інших територіальних громад краю щодо необхідності внесення змін до Податкового кодексу України в частині скасування податкових пільг, наданих за рахунок місцевих податків окремим суб’єктам господарювання без відповідної компенсації з Держбюджету, ініціюють внесення змін до Податкового Кодексу України та прийняття законопроекту №8169 від 20 березня 2018 р. Цю ініціативу підтримано в сесійній залі та даний документ скеровано в облдержадміністрацію для підготовки відповідного проекту.
Ще один запит фракції стосувався питання визнання природних територій Берегівського району курортними територіями місцевого значення. Підставою є наявність на ній природно-лікувальних ресурсів, необхідної інфраструктури для їх експлуатації та організації лікування людей.
На сесії було озвучено також низку усних запитів. Приміром, Петро Грицик звернувся з проханням щодо можливості забезпечення загальноосвітніх закладів, розташованих у гірській місцевості Перечинського району, автобусами підвищеної прохідності.
А Петро Добромільський – про необхідність збереження шкіл-інтернатів у процесі реформування системи інституційного догляду та виховання дітей шляхом ініціювання внесення змін до Законів України «Про освіту», Державний бюджет України та прийняття Закону України «Про повну загальну середню освіту», розширивши перелік типів закладів загальної середньої освіти , у т.ч. й такими, що дозволили б отримати освіту та професійну підготовку дітям, які потребують соціального захисту.
Усі депутатській запити підтримали обласні обранці та скерували для вивчення і розгляду у відповідні обласні інстанції.
Прес-служба Закарпатської облради