Не довіряють найманим управлінцям: більше половини компаній в Україні мають директорів-засновників
2 місяці ago admin 0
Кількість директорів-засновників у новостворених компаніях росте. Вже у перший рік повномасштабного вторгнення кількість власників, які бажають тримати руку на пульсі збільшилась до майже 73%.
Про це повідомляє “Опендатабот”.
Зазначається, що понад половина новостворених компаній в Україні мають директорів-засновників і ця тенденція залишається стабільною протягом останніх років.
“71% власників бажали самостійно керувати бізнесом у 2017 році. У подальшому кількість директорів-власників меншала. Це свідчило про зростання довіри власників до найманих менеджерів, які почали брати на себе більшу відповідальність за управління бізнесом”, – зауважують аналітики.
Проте вже у 2022 році ситуація змінилася — частка директорів-засновників зросла до 72.6%, що свідчить про те, що власники бажають мати більше контролю над ситуацією.
Аналітики звертають увагу, що директорів-засновників, які мають менше 5% активів компанії, навпаки поменшало. У більшості випадків — це наймані управлінці, які отримали невелику частку активів як бонус за управління компанією. За даними “Опендатабот”, у 2017 році частка таких директорів складала 1,2%, а у 2024 році впала до 0,4%.
Натомість власники, які володіють великими частками активів (понад 20%), почали брати більше участі в управлінні.
“У 2017 році їх було понад 64%, але у 2021 року цей показник впав до 59%. Проте вже у 2024 році власники почали активніше повертатись до управління компаніями та менше довіряти найманим працівникам, а тому частка таких засновників зросла майже до 69%”, – підкреслюють аналітики.
Джерело @
Діло