Чи застосовуються до контролюючої особи штрафні санкції за несвоєчасне подання повідомлення про набуття або відчуження частки резидентом в іноземній ЮО?

6 місяців ago admin 0


Податківці інформують, чи застосовуються до контролюючої особи штрафні санкції за несвоєчасне (із недотриманням строків, передбачених п.п. 39 прим. 2.5.5 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 розд. I ПКУ) подання нею повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній ЮО або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу ЮО.

Пунктом 120.7 ст. 120 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) передбачено, що неповідомлення контролюючою особою контролюючого органу про набуття частки в іноземній юридичній особі, утворенні без статусу юридичної особи, або про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою, або про відчуження частки в іноземній юридичній особі, або про припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою у строки, передбачені п.п. 39 прим. 2.5.5 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 розд. I ПКУ, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

З огляду на зазначене, чинна редакція п. 120.7 ст. 120 розд. ІІ ПКУ не передбачає застосування штрафу за несвоєчасне (із недотриманням строків, передбачених п.п. 39 прим. 2.5.5 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 розд. I ПКУ) повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи (далі – Повідомлення) контролюючою особою контролюючого органу, зокрема, про набуття частки в іноземній юридичній особі.

Отже, до контролюючої особи, яка подає Повідомлення, зокрема про набуття частки в іноземній юридичній особі після спливу 60-тиденного строку на його подання, штрафні санкції, передбачені п. 120.7 ст. 120 розд. ІІ ПКУ, не застосовуються.

Водночас, у разі пропуску 60-тиденного строку на подання Повідомлення платник податків, у якого виникає обов’язок щодо подання такого Повідомлення, не звільняється від обов’язку його подання після спливу такого строку.

ДПС у Закарпатській області